Rok Vepře

Cit.:
„Krásný rok, jako už dlouho ne. S rokem zemského (či hliněného) Vepře nás po hektických a těžkých minulých letech čeká hojnost, štěstí, bohatství a láska.“

Možná bude problém v tom, když člověk blbě zakončí předešlý rok Psa. Ten pro mou Kozu (či Ohnivou Ovci) přinesl přesně to, co tu teď zpětně čtu: přehodnocení, ustálení, nalezení samostatnosti – a pak blbej leden 2019.

Na podzim šéf zvedal platový základy (ty oficiální), ptal se, jestli chci taky, nebo až od prvního, jak to mám s odpočtem daní a pod. Něco jsem dělala, v hlavě tisíc věcí, a jen jsem mávla rukou, že až od prvního, že bych přišla o daňový bonusy cca 6 tisíc.

Od Vánoc jakási zdravotní mizérie, únava a pořád jakýsi nachlazení, od 7. ledna neschopenka. Napřed že zánět průdušek, pak zjištěná mononukleóza. Jaterní dieta, klid, léky za cca 800,- (pilulky na játra + homeopatika), spánek obden dvacet hodin denně, obden jen šestnáct. V rámci vycházek doporučeny mírné procházky, ideálně v přírodě.

Po druhé vycházce zánět močáku. V pátek v poledne, když doktorka už nebyla v ordinaci a další týden měla dovolenou, jak jinak. Objev – skvěle zabírá Uroval Mannosa Akut 20 tablet. Za dva dny úleva, za týden braní v podstatě vyléčeno i bez atb. Jedno a půl balení jsem spotřebovala, jedno a půl mám v zásobě na léto, až začnuz lízt do studený vody. Nestojí moc, cca 300,- v akci nebo na internetu.

Akorát že asi jak jsem během neschopenky chodila víc doma než venku, čili bosky po plovoučce, probudila se k životu patní ostruha.
Teda já nevěděla, že je to patní ostruha. Teď už to vím, po rentgenu na ortopedii. Tak už třetí týden absolvuju všelijaké rehabilitace, magnety, ultrazvuk a pod. Ještě si doplatím týden laseru, abych nic nezanedbala, zlepšení je malé, ale je. K tomu další homeopatika na patní ostruhu za cca 400, tejpy, podpatěnky (z těch mě zas bolí zbytek nohy, protože mi zvedají patu, jak nejsem zvyklá, a chybí mi pak podpora pod klenbou) a celogelové vložky, korkové ortopedické sandály na doma a ještě si chci koupit ten ježatý míček na cvičení chodidla. Místo rázové vlny, co stojí dva tisíce, zatím ostruhu akorát občas zkouším roztloukat paličkou na maso.

Ještě nebyla ani půlka března, když jsem si na netu přečtla, že dík nezvykle vysokým předjarním teplotám už začínají být aktivní klíšťata. Což mi připomnělo, že musím koupit odblešovák a odklíšťovák kočce a vytáhnout ze zásob ty repelenty, co jsem si koupila v akci začátkem zimy. A že musím napsat mejla paní doktorce, jestli by mi honem honem konečně nedoočkovala tu encefalitidu, když už je mi po mononukleóze skoro úplně dobře. A odešla jsem něco pohrabat a ostříhat nějaké šáší na zahrádku.

Kočka neměla klíště zatím ani jedno, já den po prvním úklidu zahrádky dvě. Na rukou, mezi prsty. Nepostříkala jsem se.
Další procházku s keškama v lese jsem měla jen jedno, zalezlo pod ponožku na kotník, postříkala jsem se blbě.
Další procházku v lese s keškama jsem měla taky jedno, postříkala jsem se skvěle, nemělo se chytit kde jinde než mezi řasama na oku.

V poslední březnový pátek jsem šla na kontrolní odběr krve.
Rovnou mi vzali i mikrobio na boreliózu. Ta skvrna na noze byla taková divná.

Do pondělka narostla a už nebyla divná. Už byla známá. Už jsem ji viděla dvakrát, naživo. Na sobě. Předloni v září a loni v červnu.

Dneska přišly výsledky z laboratoře v Brně. Tak ano, přátelé. Před chvílí jsem zapila první tabletku Doxybene.
Neschopenka samozřejmě pokračuje.
Počítaná z posledních tří měsiců příjmu, tj. za říjen, listopad a prosinec. Před zvednutím platového základu.

Můj čistý příjem za leden až březen činí cca šest tisíc korun měsíčně z dávek nemocenské.
Ušetřila jsem šest tisíc korun daňového bonusu za dítě.
Prodělala jsem cca šestnáct tisíc na nemocenské.

A přemýšlím, kde je chyba v mojí úžasné, vyrovnané a samostatné psychice, že se mě chytá kdejaká choroba a všechno maličko porouchané ze mě vyskakuje, jako by to tiše roky čekalo právě na tuhle příležitost.

Nedávno jsem tu měla návštěvu, ukrutný kecal a profláklý holkař. Nedala bych mu ani omylem, i když se snažil docela hodně. Ale v jednom momentě mě tak nějak pohladil…
Tak strašně hezky.
Jen málo chlapů umí v pohlazení spojit milence i otce.

Těším se na ten šťastný, štědrý a láskyplný rok Vepře.

Komentáře:

 • barča

  Ru, mě se zdá, že už to s těma jarníma očistnýma kůrama a léčebnýma kůrama a detoxama přeháníš :-) a ted ještě nějaký extra doxybene…

  a malinko vážněji.
  patní ostruhu jsem měla, o patní ostruze jsme si povídali hodně se Zuzi, ta ji dost uspěšně vyléčila po domácku si myslím. možná kdybys ji napsala poradila by . mě pomohl rehabilitační doktor – pár chmatů a krátké ultrazvuky asi 14 dní v kuse. Před rázovou vlnou mě varoval – to je už nejzažší řešení a je to 50/50 někomu to vyléčí uplně, někomu se to může naopak ještě zhoršit.

  co říct? Ať je konečně líp!

 • rulisa

  Na ultrazvuk půjdu zítra po páté a zdá se mi, že fakt zabírá. Právě jsem se ptala té rhb sestry, jestli si mám radši připlatit ještě další ultrazvuk, nebo ten laser, co mám v papíře od ortopeda, ona se zamyslela a řekla, že by dala ten laser. Ale taky jsem si napřed říkala, že možná by nebyl špatnej ještě ten ultrazvuk. Třeba dotáhnout aspoň celej tenhle tejden.
  Ale třeba mýmu bráchovi nezabral ultrazvuk, ale až ta rázová vlna.
  A ortoped mi řekl, že je to u každýho jinak a chce to prostě zkoušet.

 • rulisa

  Jo a ty tejpy mi taky dělají vysloveně dobře.

  A co vím z netu, tak podomácku se ještě pata na noc buď balí do jablečnýho octa, nebo se přikládá postrouhanej vařenej brambor.

 • barča

  Ru, je mi divný, že ultrazvuky platíš. měla jsem je na pojištovnu (VZP) to ostatní placení chápu….

  3. tak aspon něco je fajn.
  ano, je hodně domácích receptů, Zuzi je na to odborník :-) ta se tomu hodně pověnovala.

 • rulisa

  Neplatím, zatím. Platila bych až to, co bych si domluvila navíc. Ortoped mi napsal 10 x magnety a 5x UZ.

 • barča

  aha.

 • Saul

  A po jaké době z návratu po té vycházce jsi klíšťata na sobě našla?
  Kdesi jsem četl, že když se klíště vytáhne do cca 24 hod., tak i když je infikované, nemělo by se to na člověka přenést.
  Prý ty sračky začne pouštět až později.
  Ale myslím, že se ptám zbytečně a u tebe udělalo vyjímku:-)
  Tu borelku máš podruhé, nebo už potřetí?

 • rulisa

  7
  Potřetí, ono je to nepřímo i v článku. Třetí takový flek.
  První klíště z paže jsem tahala po několika hodinách (večer po zahrádce), druhý z meziprstí až další den (možná slezlo přes noc z vlasů a našáhla jsem ho až večer další den, tak jsem ho tahala až za dlouho, možná jsem ho chytla až ten další den na procházce a ne na zahrádce, ale bylo relativně veliký, takový divně podlouhlý), třetí za pár hodin (večer) a čtvrtý až další den v poledne (to mezi řasama na oku).
  Ten flek mám ale jinde než ty klíšťata a doktorka vyslovila podezření, že to mohl být i i jiný infikovaný savý hmyz, protože bakteriologové už přiznávají i možnost přenosu nákazy komárem nebo muchničkou.

 • rulisa

  Prohlížím se a sprchuju se po procházkách v lese, ale je fakt, že vlasy jsem si ze začátku po lese nemyla pokaždý, ani jsem si je před těmi prvními nálezy klíšťat nestříkala repelentem. Teď už jo. Už i obličej (jen si zacpu prstama oči).

 • Saul

  Taky už jsem slyšel o lidech, co ji dostali i bez klíštěte.
  No, ale borelka takto v začátku chycená by měla být do týdne dvou zase pryč.

 • rulisa

  Nojo, to byla už dvakrát, a dostala jsem ji potřetí. Jak to udělat, abych ji už nedostala…
  Atb mám na tři týdny.

 • Liška

  Proč takhle ty věci vyskakujou… asi když už se člověk dostane na nemocenskou, nemá svůj režim, práci, námahu, celkově se to tělo uvolní a přeskládává a všechny ty věci vyskáčou. Když jsi na začátku měla ten dlouhý spánek, asi se to umožnilo (?) Nevím. Asi budeš potom, až půjdeš prvního máje na svátek práce poprvé do práce, nějaká vyměněná.
  Hrozný. A s těma prachama je to hodně blbý.

 • rulisa

  Myslíš podobnej efekt, jako když do té doby zdravej a plně vytíženej člověk odejde do důchodu?
  To by mohlo bejt.
  Vyměněná, to by se mi líbilo, generálka s výměnou originálních náhradních dílů přímo od výrobce na motoru, převodovce, spojce, kastli…

 • Liška

  13
  jo, jako do důchodu mě nenapadlo, tam je to asi víc psycho :- ), ale napadlo mě jako když někdo jde konečně na dovolenou na tři týdny a první půlku z toho promarodí.

 • Liška

  … nebo někdo finišuje před vánoci všechno, aby to ke konci roku bylo hotovo, doděláno, předáno, dotaženo, s jazykem na vestě to dodělá a okamžitě jakmile se dostaví volno, dostane chřipku.

 • rulisa

  16
  Jo, já šla před Vánoci na dovolenou na tři týdny a promarodila jsem ji celou plus další tři měsíce k tomu. :-))

 • rulisa

  15
  Jo, to jsem dřív mívala pravidelně.

 • Saul

  A máš kromě té skvrny ještě nějaké další příznaky pro borelku?

 • rulisa

  To se těžko posuzuje, protože zvýšenou únavnost mám ještě po té mononukleóze, klouby se ozývají před každou změnou počasí a pobolívání ve svalech by se dalo přičíst i tomu, že se snažím trochu cvičit na rotaně s dvěma flaškama oleje místo činek v rukách a že jsem posledních pár dní ryla na zahrádce. Nikdy jsem neměla vysloveně nějaký tragický fyzický stavy, to až ten třetí týden antibiotik.

 • rulisa

  Lehkou rýmu dva tři dny, ale to taky nemusí mít vůbec žádnou souvislost, fouká studenej vítr plnej prachu a pylů.

 • Saul

  Takže kdyby jsi ty dvě borelky neměla a nebyla ve střehu, tak bys vlastně na tu současnou možná vůbec nepřišla.
  Leda až v nějakým pozdějším stadiu na invalidním vozíku.

 • rulisa

  Přišla, tak jako na ty první dvě. Ten flek je nepřehlídnutelnej a tmavým středem nezaměnitelnej.
  I když tenhle jsem odhalila o pár dní dřív, už jako začínající, když měl jen pár cm krát pár cm. Ten první jsem si nosila skoro 14 dní, než jsem se smířila s tím, že fakt musím k doktorce, to už byl přes třetinu holeně, a ten druhej jsem si ani nenašla já, to až kolegyně v práci, když jsem si sundala triko a uviděla ho na zádech nad pasem. Takže nevím, jak dlouho tam byl. A i pak jsem skoro 14 dní doktorku odkládala, protože jsem věděla, že od druhýho týdne braní atb mi bude blbě a chtěla jsem v tom prvním týdnu ještě stihnout dovolenou u bráchy. :-)) Tak nějak jsem furt doufala, že to bude třeba jen pásovej opar…

 • Saul

  No já právě ten flek neměl vůbec ani po klisteti ,ale jiný atypický příznaky naštěstí zase jo.
  Ale když se to pro tu borelku tak šťastně sejde, tak člověk vlastně nemá šanci.
  A očkování není.

 • Jirka*

  Paličkou na maso.. panebože :-) takovou kadenci problémů chápe člověk těžko jako „vítanou“ zkoušku odolnosti. O takový zátěžový test rozhodně nestojím, přestože se trochu rouhám v otázce péče o vlastní zdraví. Zřejmě proto, že se mi zatím podobné věci vyhýbají – nechci na tom nic měnit, ale zároveň dobře vím, že pro včasné odhalení určitých příznaků neudělám obvykle nic. Zatím mi to prochází a budu doufat, že se někde nic skrytě nehromadí.
  Držím palce pro dobré doléčení.

 • rulisa

  24
  Jirko, tou hladkou válcovitou stranou! :-))
  Jinak dík za přání. Věřme astrologii, červen by už měl být ok. :-)

 • Jirka*

  Snad to nebude mít špatný vliv na tvůj pohyb v přírodě – jeden by po takových zkušenostech docela „zapšknul“ a radši nikam, bez obav, nechodil.
  Přiznám se, že jsem ještě včera vnímal jedno video (snad odkaz projde filtrem) úplně jinak, než teď, když počítám, kolik tam asi leze havěti a kolik z nich je nakažených :-)

  https://www.facebook.com/photographizemag/videos/2359749647645470/

 • rulisa

  Dojedla jsem svou suchou rýži s dušeným kuřecím prsíčkem, beru talíř a du si do lednice aspoň líznout merunkové marmelády. :-)

 • fousek

  Vydrž do jahod, vole, od června to bude dobré (to mě budeš mít ráda, že ti přeju jestě dva hnusné měsíce :-)

 • rulisa

  Tebe budu mít ráda tak jak tak, dyk to víš. :-)
  A jahody snad budu mít taky, dneska jsem dokonce dostala místo svých vymrzlých přísadbu od „strašlivého“ pana T. Tím jeho osobitým způsobem („dělejte si s nima, co chcete“) mi je osobně vyryté donesl až pod okno pečlivě narovnané v bedýnce na igelitu, aby mi do zítřka, až budu moct v čase vycházek sázet, neoschly. :-)

 • barča

  Vy jste mě ted vystrašili s těmi klíštaty. Nikdy jsem si žádný repelent nekupovala, nepořizovala, nestříkala, ale když to ted čtu asi si nějaký pořídím a začnu ho používat.
  Nikdy jsem se ani extra neprohlížela z vycházek, nebo z výletů na kole…..jednou nebo dvakrát jsem nějaké klíště měla, vytáhla a nic, nebo jsem ho našla až na zemi odpadlé nacucané, ale ted si říkám, jak to tu všechno čtu, že bych to neměla do budoucna podceńovat.

 • rulisa

  Na některý lidi klíšťata nejdou, na některý extrémně. Na mě extrémně. Mívám jich přes dvacet za rok. Jinde v rodinách lidi naříkají, jak jejich zvířecí miláčci mají pořád i přes repelent klíšťata, moje kočka nemá nic, všechno mám já.
  Jestli ty na klíšťat netrpíš, tak buď v klidu. Repelent není špatná věc, když prolízáš houštím, sbíráš borůvky nebo hříbky nebo kešky, ale na projížďky na kole po cyklostezkách ho asi nutně mít nemusíš.

 • Saul

  Kdysi kdesi jsem četl cosi o tom,že když se něco před vycházkou do lesa sní, nebo vypije,tak to působí jako repelent.
  Ale to je tak všechno, na co jsem si vzpomněl:-)

 • rulisa

  33
  :-)))
  Česnek, myslím. Akorát že to není úplně ideál pro jaterníkáře a žlučníkáře.

 • PavelB

  Česnek je tak proti znásilnění.
  Na klíšťata je lepší cokoliv s vitamínem B (třeba pivo).

 • barča

  34. droždí? myslím, že pomáhá hodně i proti komárům.

 • Saul

  36:
  jo,myslím,že to bylo droždí.
  Ale to už bych radši tu borelku, než ho vzít do huby.
  Zato pivo,to by šlo:-)

 • fousek

  33. já jsem slyšel jedině o pivu.

 • rulisa

  Jojo, droždí stejně jako vitamín B, jenže to právě funguje až při déledobějším braní. Až se tělo těma produktama metabolismu vatimínu B jaksi nasytí. Polknutí kostky droždí ráno před výletem začne zabírat možná až někdy odpoledne. (I když já droždí docela ráda.)
  Česnek by měl být rychlejší.
  A pivo vnitřně těžko použít, když chci napřed dojet k místu výletu autem, leda se pivem polejt, ale to by se na mě asi ti hmyzáci pro změnu lepili.

 • rulisa

  Dee Dee – Aktérka mi navrhovala protibleší pipetu mezi lopatky, ale to bych se zas nesměla měsíc mejt. To by bylo taky proti znásilnění. :-)

 • rulisa

  Jo a jinak B komplex a homeopatika proti klíšťatům jsem brala. Akorát teď jsem dávku toho béčka zvedla na dvě denně, v návodu je jen jednou denně. Čůrám žlutou zonku. :-))

 • ratka

  Na tvrdém mě taky bolí pata, tedy nesmím šlapat po tvrdém, i nazouváky mám všechny s měkkou patou. Jinak to řetězení nemocí souvisí více méně s proměnou těla, všecko se dos..re ale pak se to zase srovna (pokud se neumře nebo nevypadne zcela nějaká část) a jede se opět na nějakém stabilním levelu dál.

 • barča

  43. mě zas přijde, že to řetězení nemocí souvisí s vyčerpáním těla a organismu celkově
  se to nakumulovalo a vzala bych to jako varování a poučení.
  zpomalit. ve všem. a šetřit energií.

 • ratka

  44. někdy je člověk zpomalený jak nikdy předtím a furt se něco….
  Včera jsme mluvili o tom, že ten kdo se hýbal celý život, tak se musí hýbat furt. Nemůže zastavit, protože se rozklíží a je po něm.

 • rulisa

  43
  Nojo, mě bolela už furt. První, co jsem si ráno po probuzení uvědomila, byla moje pata.

  Jinak to ostatní od tebe – asi jo. Tak nějak to snad bude. Doufám.

 • ratka

  46. to samé semi stalo předevčírem, nemohl jsem ležet na zádech s natženými nohami protože pata :-) musel jsem si lehnout na bok nebo pokrčit nohy ale to mě zas bolelo něco jiného

 • rulisa

  To vypadá spíš na nějakej úpon šlach nebo na ostruhu zadní, než na tu spodní.
  A píší to prosím kdo? Pan Ratkin? :-)

 • ratka

  48. nejde mi na klávese a :-)) musím to furt opakovat, a někdy zapomenu

 • ratka

  48. bolí mě přesně v místě kde začíná pata. Tedy na plosce nohy, tam jak se zužuje a přechází do paty. Jakoby uvnitř. Je to přesně jedno místo.

 • rulisa

  Jo, tak to je taky ostruha.
  Mně zatím nejvíc pomáhá tejpování, cvičení a masáže, dneska jsem si koupila ten masážní míček, je supr. Ultrazvukem taky o něco lepší, ale dycky až další den. Ten den po aplikaci, když jsem se trefovala správně a jezdila fakt hodně pomalu, mi míní noha upadnout aaž pod kotníkem.
  Jsem zvědavá, co příští týden série laserů.
  Pak tomu dám dva tři týdny pauzu na doběhnutí účinku těchhle rehabilitací a počkám, co to bude dělat, jestli ok, nebo jestli zainvestuju ještě do rázové vlny, nebo zkusím ty brambory.

 • ratka

  51. žejo. ostruha. Mě zatím pomáhá chodit po měkkém. Tedy mám ty vložky jak jsem o nich psala a nepřeháním to s chozením. Tedy kromě těchto dvou dnů, to jsme ušli přes 20 kiláků každý den.

 • ratka

  jinak se po mé vánoční anabázi cítím mnohem lépe. ale jím denne Zodac proti alergii. Tak snad mě o nepoloží jinak, jinde a jindy.

 • rulisa

  Co bychom si počaly, kdyby ty pilulky nebyly…

 • ratka

  prskala bych jak blbec.

 • Iva

  Mám indikaci oboustrannou patní ostruhu už od roku 2017 května. Postupně mně to tak bolelo, že jsem ráno vstávala jen když jsem se přitála za kliku. V červnu jsem absolvovala ultrazvuk bylo to moc přijemné, ale výsledek nula. Koncem června jsem se byla objednat na ozářky termín byl půlka října. To jsem se zděsila a myslela, že mi do té doby odpadne celá noha od bolesti. Nepomohla první várka ozářek, po půl roce druhá várka. Trochu nějaký posun tam byl, ale málo časem si člověk asi zvykne na ledacos. Byla jsem taky na rázových vlnách 4 krát za cenu tří takže 1500. KOmbinuju to Hekla Lava 9 to je homeopatikum. To mi asi pomohlo spolu s těma rázovýma vlnama. Paličku prosím nepoužívejte. Je to vlastně nerv, který je nějak skřípnutý v nějakém patním výrůstku pomůže jedině, že se tam něco samo posune. Taky někdo doporučuje hýbání s těma kostma nártovýma to taky dělám a někdy mi to dělá manžel, ale to musím vystinout, protože se mu taky pokaždé nechce.

 • rulisa

  Dobrý den, Ivo, ne, není to nerv, je kalcifikace úponů, přirůstání kosti tam, kde má být měkká tkáň. Odtud pak při námaze a nesprávném postavení nohy nebo nesprávné obuvi zánět, protože to tlačí do okolních měkkých tkání. Je třeba jednak uklidnit ten zánět, a jednak změkčit a odstranit tu usazeninu, jinak to nejde. Plus změnit případně i pohybové návyky – držení těla a způsob našlapování, na tom taky pracuju. :-)

  Proto taky bývá nejúčinnější rázová vlna. I ta Hekla to má de facto rozpouštět (ano, tu beru taky, psala jsem v článku o homeopatikách, a k ní ještě Calcareu Fluoricu).
  A proto taky klidně ta palička – rázová vlna, nebo paličkou ráz naráz. :-))

  Ale prý se to má dělat, když je to trochu odměklý, proto píšou taky další babský rady nakládat si nohu do octa. Že jako ocet změkčuje kostní tkáň. Ale tomuhle návodu moc nevěřím, že by ocet v hadrách kolem nohy pronikl až k té kosti, se mi nechce věřit. By mi musel napřed tu nohu z půky sežrat, si myslím.

 • rulisa

  A eště jsem teď vleže ve vaně dumala nad tím hýbáním nártními kostmi – to asi taky občas dělám, a dobrý je taky prostě cvičit chodidlem, podobně jako u plochých nohou. A nebo zkusit ten masážní míček, jsem z něj momentálně čerstvě nadšená, protože efekt cítím po jeho použití okamžitý. Jen to chce si koupit dostatečně tuhej, aby pod tlakem nohy neuhýbal, neměnil tvar. Zkoušela jsem si je vyzutá v obchodu na zemi pošlapat v těch sáčkách, do kterých jsou z výroby balený. :-)

  A tejpovat si to zkuste. Já se to učila podle tohohle návodu:
  https://www.youtube.com/watch?v=_3f5Hqlm2G0&feature=youtu.be
  A ani si nohy neodmašťuju lihem, jen si je umeju mejdlem, drží to i tak dobře.

 • Iva

  Tomu tejpování nevěřím. Je to byznys. Ale jsem ráda, že jsem zjistila kolik lidí s tím má problémy i jak se bavím různě, hledala jsem práci apod. Že to někodo tak bolí, že si tluče do paty paličkou a můj otčím se divil, že už užívám asi desátou Heklu možná i více, že to musím brát nějak blbě. o totiž taky pata bolela, ale asi ned začal brát eklu ani nebyl na rentgenu. Musím přiznat, že u něj to je asi tím, že ti staří lidé jsou trochu senilní. ŠTavl mně s tím tak, že jsem za ním přestala chodit. Změkčování asi ano, ale opravdu to tvrdnutí tlačí na nějaký nerv a to je ta bolest. O zánětu jsem nikde nečetla, ale ještě projdu co jsem mi dala odkazy. Beru do prstů jednotlivé prsty od malíčku lavně ty tři prsty jsou na tom nejhůř. Už mně tolik nebolí ta pata jak ty tři nártní kosti. Ocet jsem též zkoušel a podběl listy bez listy a myslím řebříček záparu na noc. Paličkou si ale tluct nebudu nohu.

 • Iva

  Ještě doufám, že tu nezaplavuju moc net svými výlevy a vynechává mi písmeno H asi mám pod ním korálek. Ten míček jsem ted zkusila a taky dobré. Musím napsat, že u mně je ta noha velká nosím vel.44 nakupuju v nadměrkách a měla jsem vybočený palec tak mám ale od roku 90 to je od 27 let kratší palec na té noze. Možná by mi pomohla nějaká vložka, ale dotáhla jsem to jen znova na ortopedii a že bych měla ještě někam jet si nechat udělat vložky. A taky mám nadváhu. Ale neděste se, moje segra ted přišla s tou ostruhou a ta je sportovec a běhá orienták.

 • Iva

  Bolest se z paty částečně odstěhovala na ty nártní kůstky jednak po těch čtyřech rázových vlnách a ta hekla mi pomáhá. Děkuji moc

 • Iva

  pokouším se dát odkaz na moje příběhy s bojem s nadváhou.

 • rulisa

  60
  No, ony všechny receptory bolesti jsou vlastně nervy, ale není to tak, že by tam byl nějaký jeden hlavní, jako třeba lícní. Prostě každá bolest je reakce nervových zakončení.

  Mám kočku, co si vytrhla přední nohu z lopatkového pletence (noha jí zůstala, jen vevnitř pod kůží se přetrhala svalová, šlachová a nervová struktura), a má půlku té chromé nohy absolutně necitlivou. Můžeš ji píchat jehlou, nebolí ji to.
  A měla jsem kobylu, které po špatné injekci od veta odehnila taky část plece a taky nakonec na tu jednu přední nohu zchromla, protože to vzalo i nerv.
  Poškození nervu, nikoli jen působení na ty koncové receptory, vede spíš k tomu, že člověk nebo zvíře přestává nějakou část těla cítit, než že by ho bolela.

 • rulisa

  61
  V pohodě, čtu bedlivě, každá další zkušenost dobrá. :-)
  A přitom si jezdím zatejpovanou nohou po tom včera koupeným míčku. :-))
  Tejpy samy o sobě neléčí, jen zmírňují bolest, mírně podporují rehabilitaci.

  Korálek by mohlo jít vyklepat po vydloubnutí klávesy. :-) Čas od času vydloubu všechny klávesy, umeju je (resp. nahážu do myčky), klávesnici vyklepu od bince, pak zas seskládám a jedu dál.

 • rulisa

  62
  Jo, stěhování bolesti po každém zákroku jsem postřehla taky. Napřed se vrazila i do vnější strany klenby a pod příčnou klenbu, teď je pro změnu v zadní části paty. Věřím, že časem se to zkonzoliduje do únosné míry.
  Bude to chtít taky si najít vždycky ty správný boty, hlavně na delší výlety.

 • rulisa

  A mohla bych se, Ivo zeptat, kterou Heklu berete(-š)? Od AKH, nebo od Boironu?
  Homeopatila od Boironu se musejí cucat a jsou choulostivější na znehodnocení třeba kafem nebo mentolovou zubní pastou. Taky jsem zkusila ten Boiron a příště se vrátím k AKH, co mám obvykle od svojí doktorky, AKH pilulky se prostě zapijou a šmytec. Je tam jiný ředění, ale jestli je tam i nějakej rozdíl v efektu, to nevím.

 • Iva

  Bioron jsem měla z eshopu asi tři balení, protože bylo levnější než z lékárny, ale myslím, že z lékárny taky Bioron. Už několikrát jsem si řekla, že to je poslední balení. Ze začátku jsem měla vůbec pocybnosti, že mi to pomáhá, ale potom jsem zjistila, že mi bolest zase začíná a tak jsem jednou i zpozorovala, že ten den, kdy jsem ráno dala pod jazyk posledních 5 kuliček už to přestalo bolet jen tupě a bolest se znovu ohlásila. Možná je to placebo či co. No z lékárny asi taky bioron, ale asi se tam zase vypravím a zjistím, protože jsem už všechny obaly vyhodila. Taky mně obtěžovalo to brát ráno na lačno a hned nejíst prý půl hodiny, protože hned letím do práce. Taky jsem byla jednu dobu nachlazená a vzala si ráno do pusyšalvějový bonbon a cítila jsem , že se to pere s tou heklou. Pokud prodává doktorka něco lepšío tím líp, ale asi to fakt musí být na lačno a tu kávu ned nepít a mentol taky

 • rulisa

  68
  Doktorka má AKH za lepší cenu než internet. :-) A rovnou i poradí co a jak.
  Stran placeba v tom zatím nemám jasný názor, prostě zkouším. Princip výroby a působení mi zní šarlatánsky, ale mate mě, že homeopatika účinkují i na zvířata.

 • Iva

  No je to možné. A máte dobrou doktorku. Jen nevím, jak by homeopatika léčila takový infarkt u pejska třeba,ale určitě mi to pomáhá. a i že to tu s vámi probírám něco na tom bude asi to nebude skříplý nerv.

 • rulisa

  Homeopatika neléči všechno, špatnou polohu plodu při porodu, akutní embolii nebo zlomenou nohu s kostí vylezlou ven vám taky nevyléčí, maximálně urychlí hojení po operaci. :-)

  Jinak jsem ráda, že aspoň to povídání tady k něčemu trochu je. :-)
  Přinejmenším si člověk nepřipadá jako pitomec, když má nějaký podobný beznadějně vleklý potíže a je na to sám.

 • ratka

  Nejsi pitomec Ru, syn včera přišel o foťák (zrcadlovku) v T. A vůbec neví jak. Najednou foťák neměl, jestli mu vypadl nebo ho někam položil nebo dokonce mu ho někdo vzal. Nemá tucha….

 • rulisa

  Tak to je dost smůla, herdek.

 • ratka

  73. je trochu (tedy hodně) roztržitý. Tak uvidíme, třeba ho někdo odevzdá

 • Saul

  V T. se ztratí kdeco.
  Hlavně klíče od bytu se tam ztrácejí.
  Dokonce i místním.
  No jo, Vysočina, magický kraj:-)

 • rulisa

  Radši jsem to stáhla na T.

 • rulisa

  75
  Eště mám neschopenku i plnej mrazák hříbků. :-)

 • Saul

  A dva nevymalovaný pokoje :-))
  Jak se jmenovalo to dobrý pivo v tom pivovaru?

 • rulisa

  Sotto Summer a jeden nevymalovanej pokoj. :-)

 • Saul

  A kuchyň:-)
  Pivo teda dobrý, ale kdo pro něj proboha vymyslel ten název?
  Ja si u nás v Ol. klidně postěžuju, že by mohli rozšířit nabídku o Ježka,Poličku…ale když se pokusím tohle vaše vysočinský letní pivo jen vyslovit, tak už mi nedají ani tu Litovel, že mám dost:-)

 • rulisa

  :-))

 • rulisa

  Tak holt si musíš na to pivo zajet občas sem. :-.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.