Šťastný a veselý

aneb o vaječném koňaku.

Od půlky prosince mě poškrábávalo v krku, od Štědrého večera i v nose.
Prvního ledna se mi rýma a škrábání v krku ztratily.
Přestěhovaly se na plíce.
Ale ani jsem nijak extra nekašlala, jen se trochu dusila.

Třetího jsem šla k zubařce, tu sedmičku vlevo dole, co mě už měsíc bolí, mi nevytrhne, protože kořeny jdou dolů, od sebe a zas nahoru, prý to ještě bude dobré, říkala, takže další umrtvovací vložku na dalších čtrnáct dní, zánět dásní šířící se od toho zubu nekomentovala, snad to tedy bude časem dobré taky a s tou skoro měsíc už mě držící rýmou, škrábáním v krku a dušením se na plicích to nesouvisí.

Čtvrtého jsem se měla sejít v Brně se ségrama, že půjdem vybírat šaty na svatbu (na svatbu nejmladší ségry, ale šaty hlavně pro mě) – onemocněly obě, zavolaly večer předtím.
Tak mohl čtvrtého přijít konečně ten eletrikář vyměnit mi už téměř nesvítící ledkový pásek v kuchyni za svítící.
Vyměnil a slavnostně rozsvítil.
Všechna světla v domácnosti mám teple žlutobílá, i ten starý ledpásek byl takový.
Jen ten nový je ledově modrobílý.
Pěst na oko. Co s tím budu dělat…

Naházela jsem věci do auta a honem vyjela, už se začínalo šeřit a chumelilo čím dál víc. U výjezdu na silnici jsem ještě přibrzdila a v hlavě zapřemítala, jestli mám pro maminku všechno – a co ten vaječňák mamince k narozeninám, její milované každoroční zimní popíjení…? – Zahrabala jsem v obrkabeli, nebyl tam, chvátám, neotáčím, couvám bělostnou vrstvou pětadvaceti centimetrů čerstvého sněhu. Mám sundanou hlavovou opěrku, protože mě nutí se v sedadle hrbit, takže jen tak s jednou rukou hozenou přes opěradlo napůl otočená dozadu plnou parou vzad vyhýbám podél cesty zaparkovaným autům. Vzuuuuum….

Křáp.

Málem mi to utrhlo krk v rameni.
Na druhé straně té cesty je zídka. Zvedající se nájezd ke garážím.

Když mi přestalo hučet v hlavě a žhnout kolem krku z nejhoršího, otevřela jsem auto a šla si poslechnout to syčení. Z kola.
Zídku čili šikmý nájezd ke garážím jsem trefila v její výši cca pětadvaceti centimetrů. Utrhlo to zástěrku za zadním kolem a zasunulo výfuk pod blatník. Mimo jiné. Kdyby tam po mně nebyla ta čerstvá rýha, ani by pod sněhem nebylo vidět, že tam ta zídka je.
Ale já bych o ní vědět měla, když tam už devět let bydlím, že…

Bylo půl páté, v pneuservisu končí ve tři.
Na mobilu je starý pán zdejší velkopneuservisář naštěstí nepřetržitě. Má tři pobočky ve třech městech, na každé z poboček jednoho syna.

Ve čtvrt na šest přijel jeden z jeho synů z té nejvzdálenější pobočky, přezul kolo na disk od rezervy, vyklepal zkřivený disk pro rezervu, vyměnil ventilky, vyvážil, nasadil a pokusil se přemluvit, jestli v tom hrozným počasí nechci nechat cestu na sobotu.
Byl stejně pohodový a příjemný jako starý pán na telefonu, ale co si budem namlouvat, zadarmo ani kuře nehrabe, natož v pátek večer po pracovní době.

Dojela jsem bez další nehody i v té sněžné slotě (silnice byla poznat podle rýh v sněhu), jen jsem celou cestu ve Felicii vydávající zvuky dobře ojetého raně socialistického traktoru dumala nad tím, že tenhle vaječný koňak koupený pro maminku v akci se slevou dvacet korun bude zřejmě nejdražší vaječný koňak v celém mém životě. Sedm set za opravu kola mimo pracovní dobu, a kolik bude stát ten utrženej vejfuk, to ví zatím jen bůh. Pardon, Bůh.

V devět jsem u maminky postavila vaječný koňak na stůl.

„A tos ani nemusela vozit, já tady jeden mám…“

Pátého v sobotu volám tchýni, jestli v neděli bude doma, že bych se stavila.
„Přijeď, Přemda taky za chvíli přijede, tak se tu potkáte.“
To už brečím. Proč mi starší synek nezavolal, jindy vždycky volají, on nebo jeho otec, a domlouváme se, máme to skoro stejnou cestou, tak jezdíme jedním autem, když to jde. Jak ráda bych syna byla vzala, ráda s ním cestuju, zas jednou někam jen my dva spolu… Nebo bych jela s ním a na benzín mu dala…
A nemusela jsem v pátek bourat…
A po cestě dejchat zplodiny z motoru, až se mi z toho motala hlava a musela jsem si dělat přestávky na projití se na čerstvým vzduchu, protože ten vejfuk se utrhl někde úplně vepředu….

Antiastmatika jsem si dala až po návratu domů. Už se mi dejchá o něco líp.
Jen rameno a krk bolí tak nějak pořád stejně.

Štastný a veselý celý nový rok.

Komentáře:

 • Saul

  No pfuj.
  Já doufám,že všechno to špatný a nejen kolem auta už pro mne opravdu zůstalo v roce minulém a teď už čekám jen samá pozitiva.
  Ale člověk musí být furt ve střehu,no.
  Ale zase výměna kola za 700 není tak hrozná cena za to,když zrovna není.

 • rulisa

  Jasně že to není hrozná cena, zaplatila jsem ochotně a bez keců. Vděčná za pomoc. Hrozný je, že to byly úplně zbytečně vyhozený peníze. Mohla jsem udělat padesát kroků navíc nebo auto otočit čumákem dopředu a pak zas ještě jednou u baráku. Chvátala jsem až moc.

 • rulisa

  A kdybych se byla domluvila na spolujízdě se synkem, mohlo se ušetřit ještě víc. :-)
  Já poslední dobou vyhazuju peníze z okna jedním blbým rozhodnutím za druhým.

 • ratka

  Tak to je fakt hnus, to naštve. Já se furt trápím s nachlazením, hrozné sople a kašel. Snad nikdy jsem nic tak příšerného neměla, pořád to putuje sem tam.

 • rulisa

  S kým letos mluvím, tak čtyři z pěti lidí si stěžujou na nějakou podobnou úmorně stěhovavou nezbavitelnou potvoru. Starší syn měl docela fest horečky snad deset dní, teď už jen dokašlává, ale taky už ho to drží třetí týden.

 • ratka

  5. u nás všichni. Vyměnili jsme si nemoci a vytvořili různé kombinace, myslím že jsem dopadla nejhůř ale musím skrz. Tak snad se nějak doléčíme :-)

 • fousek

  I ja jsem mel minule tri tydny stridave krkobolest a kasel. Moznas mela ten ajerkonak radsi den predtim vypit, nez vozit.

 • Liška

  Já si napřed představovala, že je to domácí vaječňák! Specialita pro maminku jako každý rok. A on kupovanej… ten bych tam nechala a vymlaskla ho po návratu a mamince bych buď koupila jinej, nebo žádnej.
  Blbý bylo, že to bylo tak těsně blízko domu, hned po startu.To potom přijde impuls se rychle vrátit. Blbý, že sis na něj nevzpomněla až po třiceti kilometrech, to je ta chyba! :- ))

  Tak se udržuj ve zdraví!
  Doufám, že maminka je taky fit. Teda opravuji: že je fit.

 • rulisa

  Jo, kdybych si na něj vzpomněla už po dvou kilometrech, tak bych se nevracela. A kdybych si vzpomněla po sto meterch, tak bych se vracela, ale po čumáku, necouvala bych.

  Autíčko jsem dneska v podvečer po procházce odevzdala do servisu. Přijela jsem před dílnu, vypnula motor, vlezla dovnitř a říkám opravářovi – „Mám tuning.“ – On na to – „Slyšel jsem.“

  Pak vylez ven, koukal do nastartovanýho motoru, svítil dolů na podvozek a zhodnotil to, že to asi bude jen utržený v přírubě a že jestli to auto teď nepotřebuju, že ho tam můžu rovnou nechat. Já že jo. On na to – „Tak si couvněte tamhle…“ – A já na to – „Ne, couvněte vy, já už jsem letos couvala…“

 • rulisa

  7
  Já vypila ten první, tohle byl zbylej druhej. :-)
  Příště uvařím ten domácí, jak píše Liška. Dali mi ochutnat u strejdy, poctivej vaječnosmetanovej, a to se nedá srovnat. Vynikající.

 • Liška

  9
  :- D
  letos necouvat.
  ostatně jak pravý velmi návodný citát:
  Postupovat se dá jen dopředu.

 • Liška

  10
  Psice má nějakej super recept.

 • rulisa

  Mám někde v receptech jeden po babičce, ale když bude nějakej další osvědčenej, beru. :-)

 • fousek

  U mých rodičů na zahradě je studna. Jednou ji trefil táta, a to tak, že půlka krycího betonového deklu spadla dovnitř, podruhé já, pozohýbal jsem držák na rezervu u skoro nového auta. Přesto táta při couvání na studnu upozorňuje jenom moji ségru, která z toho má srandu, protože ona se do ní přece nikdy netrefila. Na to jí říkám, že zatím nikdy. Jako jediná zatím nemá souřadnice studny vtisknuté do paměti dostatečně silným zážitkem.

 • rulisa

  Ano, já už budu o tom betonovým nájezdu ke garážím taky vědět i pod půlmetrem sněhu. :-)
  A, ehm, ano, taky jsem na něj nesčetněkrát upozorňovala synka, když jsem s ním jela a on tam točil k parkování zacouváním…

 • ratka

  Můj nejmladší syn umí jet pouze dopředu, to má po mně. A moje švvagrová, které se nechtělo udělat 5 m navíc říká synovi ať zacouvá k jejím dveřím. Zacouval tak, že vyjel na chodní, rozbil světlo, blatník a litinovou ochranu lampy. Ta se prosím rozbila a zůstala ležet na silnici… To jsme viděli když jsme tam spěchali co se vlastně stalo. Prý už byla načnutá dříve etc. Daalší den byla lampa omotaná lepící páskou policie a za týden opravena. Tak jsem čekali co bude dál, ta lampa je přímo pod kamerou městské policie. Auto jsme nechali opravit a čekáme dodnes jestli přijde účet :-)

 • ratka

  ts litinová půlka se rozbila. JInak lampa stála vzpřímeně :-)

 • rulisa

  Tak to jste měli štěstí. Nejspíš byla načnutá i kamera. :-)

 • ratka

  18. oni to vyhodntili (snad) že už to potřebovalo výměnu obcně)

 • rulisa

  Fousku, ale musím napsat, že ten tvůj tatínek je dar. Když jsem tenkrátdo Suzukiho natankovala plnou nádrž nafty místo benzínu a připadala jsem si jako totál blbka, totáí vylízaná slepice, měls k ruce historku, jak se totéž stalo tvému otci. A včera, když jsem si živě představila tu prdu do studny, až spadl betonovej poklop, taky to okamžitě úžasně pomohlo. :-)

  I když ta Ratčina historka je taky dobrá, to já před touto šokovou situací zvládala i zaparkovat do podélnýho stání a po lesních silničkách couvala třeba desítky metrů.

  Ale mám pocit, že poslední dobou fakt nějak blbnu čím dál víc. I mi to hůř myslí (ztěžka luštím i ty kešky, co bych dřív nejspíš louskla jako prd, kdeže zůstalo moje IQ menzy…) a i se hůř soustřeďuju.
  Někde jsem četla, že prý to můžou dělat i určitá před léty prodělaná onemocnění, třeba cytomegalovirus. A s tím jsem bojovala dobře půl roku. Tak se utěšuju, že za to třeba vlastně ani nemůžu…

 • rulisa

  19
  Tak to jsou skvělí.

 • rulisa

  A nebo naznali, že když to dají do hlášení jako nutnou opravu z běžných příčin, budou s tím mít podstatně míň práce než sepisovat nějakou nehodu. :-)

 • ratka

  22. ono tam asi pravidelně naráželo více blbů :-)

 • rulisa

  Nojo, no, ta slečna evidentně ve škole jen hostovala.
  Ale mně je to fuk, nemám ani tolik co ti učitelé. :-) A učitelům to nezávidím, proti prodávání v Lídlu je jejich profese v dnešní době očistec.

 • rulisa

  Na důchod bych možná mohla jít na kasu do Lídlu. :-))

 • Saul

  To
  „Stačí aplikovat jednoduché počty.Vzdělání se přeceňuje“
  je pod tím textem kouzelné.
  To si musím pamatovat:-)

 • fousek

  26: na 4000 minut týdně …

 • rulisa

  28
  Ježíš, počkej, to si musím napřed spočítat… :-))

 • rulisa

  Jo, to by šlo. Kdybych dělala tejden a zbytek měsíce měla volno. Moc by se to nelišilo od denní pracovní doby, co mám poslední roky před Dušičkama. :-)

 • fousek

  20: a to neznáš historky o jeho kamarádovi, co si koupil úplně nové embéčko a hned při první jízdě mu sjelo do potoka, protože ještě neuměl používat ruční brzdu.

 • fousek

  30. nezapomeň, že ta paní někdy za hodinu odpracuje až 100 minut …

 • rulisa

  31, 32 :-)))

 • Liška

  :-)
  32
  :-) já to někdy dělám opačně.

 • rulisa

  Zprávy z bojiště:

  Oprava výfuku stála taky sedm set, byl utrhaný ze závěsných gumiček, rozesunutý ve šroubení a na třech místech zalomený do esíčka.
  Ale teď je tišší než byl před tou bouračkou.
  To mi tedy vysvětlete, když auto jsem dostala od tatínka po generálce výfuku provedené s novými díly přímo v (asi největším brněnském) autorizovaném servisu… A teď mi to vyklepával a spasovával zpátky k sobě osamělej maník v pidiautodílničce zastrčené na konci pětitisícovýho pidiměstečka…

 • Saul

  Tak to byla levná válka a hlavně bez padlých,teda kromě toho výfuku.
  Kdy máš tu technickou?
  Aby to tam nebylo na Internacionálu (poslední bitva vzplála….)

 • rulisa

  Technická do 2.3.
  Ale v případě dějinného zlomu mám napůl domluveno jedno auto od známého.
  Zatím nechci psát víc, abych to nezakřikla. :-)

 • Saul

  Nechci strašit,ale ty STK jsou prý teď docela pakárna.
  Doby, kdy stačilo dát do technicáku dvě stovky a prošlo všechno, jsou už pryč.
  Kolegu teď vyhodili kvůli kapičce oleje na převodovce.
  No,kdyby to nevyšlo ani s tím známým,tak ještě můžeš zkusit bazar Auto ESA.
  Tam mají levné vozy „po STK“:-))

 • Saul

  Ad38:
  A když jel kvůli té kapičce na druhý termín,tak ji prostě jen předtím hadrem utřel a bylo to OK.
  Ale ty starý Feldy tečou fest.
  Radši to vyčisti těsně před tím,než na STK pojedeš.
  Až pod ni polezeš,tak si třeba představ,ze je tam keška:-0)

 • rulisa

  Dám to svému servismanovi z pidiautodílničky a nechám to na něm. V létě protáh mladýmu Punto, taky jsem tomu úplně nevěřila. Uvidíme.

 • rulisa

  Sama asi nikam moc nepolezu, natož na kešky, právě mi volala doktorka, že z posledních výsledků krve podle monocytů, leukocytů a přidružených jaterních testů má podezření na mononukleózu.

 • Saul

  41:
  Aá jé:-((
  Tak tos tomu v Atelieru s těmi cidery moc nepomohla.
  Já myslel,že mononukleóza je nemoc náctiletých.
  Kdysi to taky vypadalo,že ji mám,ale vyklubal se z toho jen Gilbert.
  Tak dieta a abstinence,no.

 • rulisa

  Cider jsem neměla ani jeden, přeci, ten jste místo mě vypili vy. :-)
  Ale tu dietu a abstinenci bych i unesla, horší je, že nesmím ani žádnou námahu. Sebemenší.
  Dost komplikace.
  Nehledě na to, že jsem měla mít ještě přeočkování té klíšťovky a tetanu. A to se teda tím pádem odsunulo do nedohledna.
  Jdu si pro léky.

 • Saul

  A není to jen rozhozenej metabolismus po tom náročným víkendu?
  Já myslim,že s mononukleózou bys odpadla únavou už v sobotu dopoledne.

 • Saul

  40:
  Dobrá volba.
  Oni ještě vědí co a jak a komu.
  Po pár neúspěšných pokusech na STK by jim nikdo nepřiplatil.
  Jednoho takového jsem taky s Feldou zkoušel a řekl mi napřímo,že nemám šanci ani s ním,tak jsem babičku v klidu pochoval.

 • rulisa

  44
  Ty hodnoty jsou sice mimo normu, ale nejsou zas tak tragický. A vzpomeň si, jak jsem seděla v tom muzeu na lavici u Zrzavýho jakou dobu jak lemra a neměla sílu ani dejchat, natož vstát.

 • rulisa

  Rozhozenej metabolismus po únavě ti nerozhodí jaterní testy a bílý krvinky. A po alkoholu jsem to mít nemohla, na rozdíl od vás dvou. :-))
  Ale je možný, že se to podepsalo, nebo spíš jistý.

 • rulisa

  40
  Mně řekl Zkusíme a uvidíme.

 • Saul

  46:
  To si vzpomínám,to mne krapet znervóznilo.
  No ,ale pak jsi byla na čerstvým vzduchu zase v poho a čerstvý vzduch mononukleózu neléčí,pokud vím.

 • rulisa

  Neléčí, ale okysličí víc krev.
  Obecně venku se mi líp dýchá. Odpadnu až potom.

 • Saul

  Nehroť to a počkej si na jasný výsledky.
  I kdybys ji měla,tak co?
  Tu „sebemenší námahu“ nějak překonáš rozumnou námahou,dietka se dá sem tam lehce porušit,jen s tím „chlastem“(treba i dvojkou vína) je to asi při té diagnóze o játra a tam se riskovat moc nedá.

 • rulisa

  Však nic nehrotím. Dostala jsem tři pixle pilulek, tak je budu v klidu pojídat a užívat si, že nemusím ráno v mrazech mínus třináct letět do práce. Malovat návrhy pomníků můžu doma po chvilkách, taky už jsem přečtla první vánoční knížku. Měla bych konečně udělat ty jedny slíbený webovky (až u toho nebudu usínat, případně, až mi nevztah dodá nainstalovanej novej počítač) a douklízet ve skříních.
  Jen to chození po venku na sluníčku mi chybí. A to rozhodnutí, že se asi přece jen pustím do toho malování aspoň po kouskách, budu muset taky ještě odložit. Na to zatím nemám.

 • Saul

  43,47:
  No,já tam čtrnáctistupňový pivo nepil:-)
  Ale to necháme na diskusi až budeš vyléčená:-)

 • rulisa

  To nebyla čtrnáctka, ten speciál. :-)) Akorát byl ve čtyřce.
  A pak už jsem pila jen birel.

 • Saul

  52:
  Už jsem tvůj zdravotní stav a malomyslnost tlumočil té svojí štětce.
  Byla trochu zklamaná,že to nebudeme dělat v předsíni spolu ve třech,jak jsem ji slibil,ale přijede i tak.
  Takže malování neřeš:-0)

 • rulisa

  Děkuju.

 • barča

  kruci, se ted ta mononukleoza nějak rozmohla….dvě kolegyně z práce po prodělaných chřipkách jsou na tom dost podobně, špatné výsledky, unavené, vyřízené, ta jedna ji má potvrzenou, takže pokračuje dlouhodobá neschopenka, dieta a klid, ta druhá na výsledky čeká a ted ty….:-(

 • barča

  Ru, přeju at je líp! U Tebe mám obavu jedině z toho, že si neodepřeš (pro tebe malou, pro mononukleozu velkou) fyzickou aktivitu a tedy námahu.

 • rulisa

  57
  Jo potkala jsem cestou od doktorky zahrádkovou sousedku, a když jsem jí řekla, že mám podezření na mononukleózu, tak doslova „zvolala“ – Švagr ji má taky! Už potvrzenou!

 • Saul

  59:
  ještěže před tím nebylo „gratuluji,….“ :-)
  Kdy ji budeš mít ne/potvrzenou ty?

 • rulisa

  Já se tak těšila, že si udělám ještě vánoční tvarohovou štolu, tu miluju, ale neměla jsem naloupaný ořechy. Konečně jsem si je naloupala, ale teď s tou dietou dumám, jestli ji štolou porušit, nebo tvarohy už vyhodit… Mám dva, chtěla jsem dělat dvojnásobnou dávku…
  Nebo možná kompromis, aspoň z jednoho tvarohu dávku. Ale to je i tak celá kostka másla. :-(

 • rulisa

  60
  Nevím, v pátek jdu znovu na krev, do té doby mám držet tu dietu a naprostej klid. Pokud to půjde, tak že by už radši nedoléčovala dalšími atb., už jsem jich měla za poslední rok moc. Když v pátek testy znovu nevyjdou, pošle mě prý na sono jater a slinivky a kdečeho. To už jsem moc nevnímala, v tom šoku.

 • Saul

  62:
  no tak uvidíš…
  Mne kdysi tak strašili taky,poslali i na biopsii a stejně to mononukleóza nebyla.
  Ale asi radši počitat s tím špatným a potom být příjemně překvapenej,než naopak.

 • rulisa

  Jojo, taky doufám.
  Před cca 15 lety jsem měla podobný neurčitě angínochřipkovitě únavový potíže s cytomegalovirem. Stálo mě to tehdy místo na učňáku, páč jsem to dlouho přecházela, v chřipkové době, kdy už chybělo pár kolegů, a nechtěla jsem zbylé kolegy zatěžovat ještě dalším suplováním za mě. Bylo mi dost blbě, učila jsem jen tak, abych to nějak odučila. Takže „náletová“ hospitace samozřejmě dopadla taky blbě, a že jsem pak šla rovnou na neschopenku skoro na měsíc, už nikoho nezajímalo.
  Dneska snad mám místo jistý, tak v klidu doléčíme. :-)

 • Saul

  tak v klidu doléčíme. :-)

  No,kdyby to ta mrcha opravdu byla,tak přišla v nejlepší čas,ne?
  Do jara jsi zase fit.
  Si představ sedět doma v létě.
  To bys záviděla i té čočce:-)

 • barča

  61. nevyhazovat, upíct, donést do práce, vzít si s kolegy jeden malý kousek :-)

 • rulisa

  Peču, zítra mi starší synek přijede pomoct předělat digestoř na vnitřní cirkulaci (sundat, zazdít díru do už neexistujícího komína, nandat zpátky), tak si veme s sebou domů.
  Do práce prý ještě tak tři týdny nepůjdu.

 • rulisa

  65
  Jojo.
  Ale závidím jí i tak. Lyžování v pr, sauna v pr…

 • barča

  67. fajn.
  Ru, kdyby to mononukleoza byla, počítej určitě měsíc doma. U nás ten pracovní režim je jiný, tam je to tři měsíce neschopenka natvrdo, bez diskuzí.

 • rulisa

  No, to bude právě problém, že u nás ten pracovní režim je taky jiný, než si asi představuješ nebo lidi představují. Nějaký šetření se bez námahy, bez únavy…

 • ratka

  no hrůza :-( zrovna čtu: Cytomegalovirem je nakaženo 80 procent populace, virus mění psychiku i inteligenci člověka, ten, kdo se jím nakazí, postupně hloupne, říká vědec Jaroslav Flegr, který s týmem z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zkoumal vliv jednoho z běžných virů na inteligenci člověka.

  Drsné, ale myslím že to máme všichni milovníci koček které chodí ven.

  Já šla po nemoci na běžky (v mém případě choďky) na Červenohorské sedlo, 4 dny jsem buď chodila na běžkách nebo jedla nebo ležela v posteli :-) a výsledky z lumbálky furt nedošly. ale asi budou OK, když nikdo nevolá

 • barča

  71. No, já jsem právě chtěla nějak opatrně naznačit, že tři týdny při potvrzení je skutečně málo….u tebe v práci jsem byla na exkurzi, takže o námaze plus vše co to obnáší včetně tvých výjezdů ven na pomníky za různého počasí…..zkrátka nějak říct, počítej při potvrzení rozhodně delší neschopenka.

 • barča

  72 na 70.

 • ratka

  Brzké uzdravení přeji, tedy v rámci možností daného viru který si stejně bude lebedit více čí méně nápadně.

 • rulisa

  72
  Taky už jsem ale pár dní doma. A potíže mám od předvánoc. To už je dlouhá doba, už to musí přejít.

 • rulisa

  74
  Jj, děkuju.
  Letos jsme to nějak nedaly, ty svátky, co? :-)

 • Saul

  71:
  Ten Cytomegalovir je ten tvůj,nebo ten Rulisin?
  Já jen ať vím,která začnete dřív hloupnout:-)

 • barča

  75. Ru, moc bych ti to přála….sama nejlíp víš, jak ti je…..no a ted teda ještě ty výsledky, UZ…..předbíháme…..vyléčit se pořádně, neuspěchat to….měla jsem za to, že před Vánoci to byla „jen“ chřipka, co tě trápilo a vše to kolem přičtené právě k té chřipce…ted jak čtu jde o mnohem víc.

 • rulisa

  71
  Cytomegalovirus není tak nutně od koček, to je zas toxoplasmóza. :-)
  Ten článek jsem před časem četla. Mám pocit, že jsem ho i někde na diskuzích nebo u sebe zmiňovala. Hloupnutí u sebe eviduju.

  77
  U mě potvrzenej z před těch 15 let, u Ratky to může být zrovna tak z kdysi dávna původce toho letošního ochrnutí obličeje. To, že ti ho neprokázali při nějaké zdravotní patálii, neznamená, že ho v sobě nemáš.

 • rulisa

  78
  To právěže chřipka nebyla. Žádný horečky, jen únava a trochu rýma a škrábání v krku, trochu uzliny, pak nic, pak zase dva tři dny zhoršení a o něco větší únava, k tomu už sípavka na plicích, pak zas dva tři dny lepší, a pak zas horší… A tak dokola. A absolutní nechuť k jídlu celou dobu.
  Chřipku měl starší synek, ten jo, pořádnou.

 • rulisa

  Vlastně jediný dny, kdy mi chutnalo, byly ty v Praze. :-))

 • Saul

  79:
  To by mi docela vadilo,kdybych měl zblnout z nějakého viru.
  To snad zvládnu i sám:-)

 • Saul

  81:
  Všimnul jsem si.
  Aspoň,že těch pár hranolek na mne zbylo:-)
  Ratko,nebylas na tom Červ.sedle o víkendu?
  Dá se tam zaparkovat a jak vypadá cesta nahoru?

 • Saul

  81:
  Já si právě pořád myslím,že s mononukleózou bys tu Prahu vůbec nedala.

 • rulisa

  Doufám.

 • Saul

  Ad84:
  Kdysi ji měl jeden kamarád a byl opravdu vyřízenej.
  Já mám jen ty zkušenosti s vyplaveným bilirubinem a tam žádná euforie nepomůže.
  To je jak když člověk dostane kladivem do hlavy.
  Ale třeba máš jen nějakej lehčí průběh a tím dřív to bude vyléčený.

 • ratka

  83. cesta super, suchá ale nahoře peklo o víkendu. My tam byli už v osm a to přijížděly davy. Ale u hotelu bylo ještě místo :-) Tak jsme tam zajeli. Ale později stály auta i na silnici

 • ratka

  co se týče hloupnutí, tak u mě je to jednoznačně ano. a chaotické zmatkování

 • Saul

  87:
  Jo,díky.
  Tak nějak jsem to předpokládal.
  Na Pustevnách a Ovčárně to bude nemlich to samý.
  Tak to se mám na co těšit:-)

 • Saul

  88:
  To mne vždycky fascinuje,jak ty se ke všemu ráda přiznáš.
  Ty musíš skrývat něco hrozivě tajemného Ratko:-)
  Ale to si nech,to radši vyjedu na to sedlo:-)

 • ratka

  89. Na Ovčárně nicmoc. Podle mě stojí za to si přivstat a vyjet na červenohorské.

 • ratka

  90. to není žádné tajemství :-) je to doočíbijící, jen dělám že je to normální. jakože to tak mají všecky :-)

 • Saul

  92:
  A jakože ne všecky si s tím tak dobře poradili,jako ty:-)

 • ratka

  93. co já, já si s tím nemusím nijak radit, to ti druzí kolem jsou chudáci :-)

 • Saul

  94
  Už jsem ti skoro skočil na udičku.
  Že tě to pořád baví,lovit zajicky:-)

 • Saul

  Za tu 94 si dej 100 otčenášů a modli se,abych na to sedlo dojel.
  Do Velkých Losin je to kousek a dějiny se neustále opakují.
  Tak abych se nepřimluvil za nový kompars:-)

 • ratka

  96. někdo mě uškrtí :-)

 • Saul

  97:
  Tebe by nikdo neuškrtil,ty by ses z toho vysípala.:-)

 • barča

  a dnes je ten pátek, Ru at to dobře dopadne!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.