Podušičková večerní

Sedím v křesílku u počítače, v domácím triku a teplákách, slastně před chvílí vylezlá z vany, slastně si užívající bezpracného tepla v bytě a – konečně! – bezpracného večera, slastně vyjídající půlku grapefruitu systémem talířek – lžička – při zaboření lžičky podél bílé blanky do nitra na sebe nahuštěných půlměsíčků rozstřik jemné sprchy štiplavé v očích a lepící se na všechno kolem včetně prstů ke klávesnici…

Bezva večer.

Čtu si na netu kdeco. Nechce se mi koukat na film, moc dlouhý, nechce se mi koukat na seriálovou detektivku, všecky už mi přijdou debilní, po každoročním náporu syrového života… Životů. Smrtí.

Čtu článek o tom, jak ženě po transplantaci plic na její svatbu přišli i rodiče dárkyně. O tom, jak k tomu vlastně došlo, že se s nimi seznámila. Co cítila, když jí doktoři napřed řekli, že do pár měsíců umře, a pak, že pro ni našli dárce. „Začala jsem se cítit provinile za to, že jsem měla radost, protože někdo musel zemřít, abych mohla zůstat naživu.” Taky bych se cítila. I pod tou štiplavou lepkavou šťávou z grapefruitu jsem to cítila. Taky bych měla potřebu ty rodiče poznat, poděkovat… jako tamta paní.

Dát smysl tomu, co se jim stalo. Té ztrátě, bolu, utrpení…
Dát smysl tomu, co se děje.
To lidé potřebují.
Ne proto, aby tak přesně vědecky věděli Proč. Ale proto, že když je všechno zlé k něčemu dobré, tak aby k těm zlým stránkám našli ty dobré.
Hledají ten dobrý smysl.

Protože ze všeho nejtěžší je unést zlo, které je nesmyslné.

Taky to dělám. A když dobrý smysl, význam, viditelný není, aspoň si ho představím, co by třeba mohl být, vymyslím příběhy, možnosti, od čeho ještě horšího mě (či někohop mně blízkého) to zlé třeba odvrátilo…

Kdybych byla křesťanka a každý večer měla říkat nějakou modlitbu, ta dnešní by zněla: Prosím panebože, dej, abych vždycky v životě ke všemu zlému dokázala najít dobrý smysl…

Komentáře:

 • ratka

  Věřím že vše co existuje má nějaký dobrý smysl i když ho třeba nejsem schopna právě vidět, srdce hlásí dobré uvnitř je. mým očím, rozumu právě neviditelné ale možná později se zviditelní nebo dalším generacím … bůhví.

 • rulisa

  Jj. To je předpoklad toho nahoře.
  I si myslím, že už jsme si o tom vícekrát povídaly.

  Ale napadlo mě, jak samozřejmé (už – možná lety?) se to zdá nám, a kolika jiným lidem to připadá neuvěřitelné, nepravděpodobné, nesmyslné, nedokážou si věci obrátit tak, aby je viděli z jiných stran, ne jen z té zlé, hodně často mladí… A odtud pak ta beznaděj… Asi k tomu fakt člověk musí nějak dozrát, dožít, pokud to nemá vysloveně z domu dáno nastavením původní rodiny.
  A někdo to má prostě od narození. Ryzí optimista. :-)

 • rulisa

  Ale u toho článku nešlo o Já, ale právě o to Oni. Nejen u sebe to umět najít, cítit, ale umět cítit i kdy to dát těm jiným. Nebo pomoct najít, přidat. Protože rodiče té dárkyně to nejspíš taky věděli, když k dárcovství svolili.

 • ratka

  jj. jak a kdy to „dát“ těm druhým. Nebo jak pomoci najít. Z mého pohledu pouze svým životem. Autenticitou sebe…dát kus sebe.

 • rulisa

  Jasně, kamufláží, pózoimidží nebo hraním si na něco to fungovat nebude.

 • ratka

  5. dobrou radou taky ne :-)

 • rulisa

  Zvlášť nevyžádanou. :-))

 • fousek

  Jsem si dříve nemyslel, že je jezení grepu tak vzrušující :-)

 • rulisa

  Ano, u Fouska představivost nechybí. :-))

 • fousek

  Protože mi grepy moc nechutnají, dávám jim takto dobrý smysl :-))

 • rulisa

  ! :-))

 • Jirka

  Včera jsem čmoudil, dneska už nenastartoval (diesel už nikdy!), týden už mám při startech takové technické rituály, že vypadám, jako když auto kradu… nemůžu objet a vyřídit ani to nejnutnější, o víkendu mi vítr udělal ze střechy cedník, v pondělí mi kolegyně nahlásila, že je doma s nemocnou dcerou, druhá kolegyně má pohřební týden, automechanik je strašně zasekanej a nemá ani chvilku, jeden zákazník už ty „výmluvy“ nevydržel a odstupuje od smlouvy, musím mu vrátit peníze, které nemám, druhý zákazník mi před chvílí řekl, že už ty „výmluvy“ nevydrží a dal mi čas do konce týdne, a třetí až pátý zákazník se ptá, jestli už to mám hotový, do toho píše šestý zákazník SMSku, „abych nezapomněl podat na úřad tu žádost, jak jsme se včera domlouvali, že dneska podám“….
  V poměru s plícemi samé malichernosti, na tu rozbitou lahev v obchodě jsem ještě zapomněl…, ale přesto bych rád ten dobrý smysl taky našel.

  Doma mi říkali, že dospělej chlap se pozná podle toho, že si nestěžuje. Zajímalo by mě, kde je ta míra únosnosti, kdy to člověk stráví a kdy už má potřebu to někomu říct, přestože ví, že vyřešit danou věc musí stejně sám. A jestli si tím teda vlastně pomůže, nebo uškodí.

 • fousek

  12: jestli pomůže nebo uškodí, zaleží na povaze, si myslím. U sebe mám pocit, že spíš uškodí. Ale jiní lidi zas všechno rádi sdělují a říkají, že jim to pomáhá.

 • ratka

  13. Stěžování je možná určitý druh psychoterapie, uvolňovaní vnitřního napětí. I když se volá na lampárnu nebo do duté vrby… na chvíli se uvolní sevření a třeba do rána se to utřepe :-))

 • rulisa

  Mně to dycky nutká to ze sebe vysypat, pocit, že už mě to zavaluje a že musím… abych pod tím nezůstala… – A když to vybleju, najednou si říkám, proč vlastě takovou blbost vůbec sděluju, rozebírám, nutím někomu jinému – ta úleva je taková, že to, co předtím mělo tíhu velehor, najednou neváží nic, ale já si díky tomu připadám jako blbec, že jsem z toho ty velehory dělala. :-)

  Nicméně, Jirko, kdybych mohla, jela bych ti pomoct, jak se mi úplně sevřelo široké okolí žaludku vcítěním do tebe i téměř výčitkami, že my cca totéž s těmi Dušičkami zvládli (teda relativně, v tom fofru se taky bude něco pozdějc předělávat, už jsme si nestíhali všecko vzájemně dostatečně kontrolovat) – a ty se takhle nespravedlivě topíš…

  Ale třeba jestli ti aspoň pomůže, když ti sdělím, že od určité doby se na tato prodlení (třeba i „mého“ pana Č.) dívám dík tobě daleko tolerantněji…

 • barča

  12. Jirko, hmm, pěkně se to sere :-(
  tak snad jen, nějak ten blbej týden přežít už bez dalších pohrom.

 • Saul

  12,13:
  Ještě bych přidal,že taky záleží komu si člověk stěžuje a na co.
  To už ale vyžaduje nějakou rozvahu a
  kdyby ty složitosti pak jeden měl domýšlet do důsledků,tak je fakt jednodušší držet hubu.

 • Saul

  Ad17:
  což ale někdy nejde.takže…..:-)

 • Jirka

  Děkuju za podporu. To nejhorší jsem dnes odpracoval tak, že jsem neodešel z práce, dokud to nebylo hotový. Zabralo to v kuse 32 hodin, od včerejších šesti ráno, do dnešního poledne. A pomohlo to. Sice jsem po obědě totálně odpadl, ale nejtíživějšího kostlivce jsem ze skříně vyhnal.
  Potýkám se s odkládáním věcí, jejich nahromadění má svou tenkou červenou linii, kdy už nejde vyřešit, a v té situaci právě jsem. Často jsem o tom samozřejmě přemýšlel (namísto toho, abych to efektivně řešil) a už jsem se snad posunul na okraj, ze kterého nějaké východisko vidím, nicméně teď narážím na proveditelnost toho, co je opravdu potřeba. A co až potom.
  Ten smysl jsem už asi našel – zažít něco způsobem, který mi nedovolí chybu opakovat, ale zřejmě to úzce souvisí s typem práce, kterou dělám. Výsledek mé práce vyžaduje určitý čas, který nikdy k dispozici nedostanu – z ekonomického hlediska, ani z pohledu zákazníka, který ke mně většinou nepřijde s potřebným předstihem. Výsledkem je šití horkou jehlou, a to ještě ve stresovém prostředí – věci, které se neslučují s mým pojetím neefektivního perfekcionalisty. Když dělám na jedné zakázce, nemůžu se uzavřít před nově příchozími zákazníky, a proto nemám čas na provedení té aktuální zakázky. Peníze, které tahle práce přináší, musí dostat ten, kdo ji dělá, a proto se mi těžko najímá pracovní síla. Když zdražím, nebudu konkurenceschopný.
  Stále mi z toho vychází, že se budu muset živit něčím úplně jiným…
  Takhle vypadá vyhoření? :-)

 • Jirka

  už neumím ani sčítat správně hodiny :-))

 • rulisa

  19
  Spíš jako slepá ulička.
  A odmítnout některé zákazníky skutečně nejde? S tím, že daný/požadovaný termín prostě nejsi schopen splnit?

 • Saul

  19:
  Ne,takto vypadá realita.
  pokud má člověk ještě tu soudnost se ptát,jestli není vyhořelý,tak není.
  Zatím:-)

 • Jirka

  ad 21)
  odmítat je těžké, teprve se to učím :-) ale tady jde spíš o tu část práce, kdy mi jeden subjekt posílá zákazníky automaticky a vyžaduje zvládnutí určitého objemu, který mi ale zároveň nemůže nijak garantovat :-) Už jsem stopnul příjem jeho zakázek, ale ohrožuju tím základní obchodní kontakt, tvořící 80% mých zakázek. Navíc ten stopstav zadavatel přestal po dvou týdnech respektovat a hrne to dál.
  Rozšířil jsem tým, ale klasického zaměstnance se bojím přijmout, finančně to pořád nevychází. Poslední východisko asi představuje dohodu o objemu práce, kterou zvládnu zpracovávat sám. Jenže kolik to je, se odhaduje strašně blbě.

  ad 22)
  Ano, zatím :-)

 • ratka

  23. ano, tanec na ostří nože…pokud má konkurence lepší vybavení (a tudíž může s cenou dolů) tak nelze zvýšit ceny nebo jen za cenu vyjednávání třeba vyšší pružnosti. Pokud zvýšíš ceny (konkurence není), můžeš přijmout pomoc a udělat si rezervy jak časové tak finanční. Tanec na ostří časem zcela vyčerpá…lze ho praktikovat pár dní v roce (měsící), těžko furt.

 • SV

  podušičková večerní co? poezie? ;-)
  zamyšlení? hezké zamyšlení…….taky som ten príbeh čítala…..
  máme kamaráta s transplantovaným srdcom…..darkyňa bola mladučká dievčina…..tiež mal podobné pocity
  a ja by som ich asi mala tiež……pekne si to povedala, Ru.
  a ta modlitba je nádherná…….

 • SV

  Saul 17: ano, tomáš pravdu, záleží na tom, komu. nejde ani tak o čom sa človek potrebuje posťažovať, niekedy je aj totál banalita veľký problém, alebo pre niekoho. ale komu. bo keď správnemu, tak sa človeku uľaví. a niekedy aj prijme rada, alebo sa dokáže pozrieť na veci v inom svetle, iným uhlom pohľadu. sťažovať sa nesprávnemu naozaj skôr uškodí, to je fakt lepšie držať hubu ;-)

 • Saul

  K těm transplantacím mi ještě napadá jeden příklad z rodiny,kdy všichni potvrdili naprostou změnu osobnosti u jednoho našeho člena po pouhé transfúzi krve.
  A pry to vůbec není výjimečné,jak jsem se později někde dočetl.
  Nejsme roboti a tyto výměny součástek nejsou“ hračky naší Kačky „

 • Saul

  24:
  Mne nevyčerpá!
  Ja totiž myslím pozitivně a vím,ze na konci toho pekelného stroje s kolečky neustále bojujících,vyhořelých,unavených či naspeedovanych šílenců je co ????
  Je spokojený zákazník!:-)

 • ratka

  27. hmmm, nemusela to být ta krev, mohl to být také následek příčiny proč tu transfuzi dostal.

 • ratka

  28. tomu věříš… žejo. Tedy i prdel má meze :-)

 • Anonym

  29:

 • Saul

  29:
  Taky to všechny napadlo,ale „krev není voda“ se říkalo asi už dlouho před transfúzemi.

 • ratka

  no říkavalo… je stejné krve. Ale mě to evokuje příbuzenskou blízkost… což ale nic znamenat nemusí protože víme že i mezi příbuznými jsou lidé různé krve :-)))

 • Saul

  30:
  Ty seš fakt nevěřitelná:-)))

 • ratka

  proč tedy dostal člen tu transfuzi? mohl být určitou dobu odkrven neboli méně zásoben kyslíkem… tedy včetně mozku a to mohlo způsobit změny na mozku.

 • ratka

  34. i ty Saule :-))

 • Saul

  Ad34:
  Ja tomu věřit nemůžu i kdybych chtěl.
  Tento týden mi chodí maily z celýho světa,ze asi ztratíme zákazníka a jeho objednávky za čtvrt mega liber či co a co jako s tím udělám.
  Mají asi nějaké nejasné tušení,ze za to můžu já.:-)
  Ale nemůžu.
  Opravdu nemůžu.:-)

 • ratka

  37. Za to jsi přece placen, aby jsi to byl ty. TAkže se nekruť jaak žížala na háčku a postav se nespokojenému zákazníkovi čelem. Uspokoj ho nějak jinak, ještě lépe než si představoval :-)

 • Saul

  36:
  Jak Brute?
  Ja te vyved z bahna materialismu až k branám duchovní svobody a tys potom zapomněla na okovy,ve kterých my guruove dobrovolne ostavame:-))

 • ratka

  39. nezapomněla, po okovech zůstala lysá místa…. :-)

 • Saul

  38:
  Bud ráda,ze jsi v důchodu:-)
  Tady to chodí jinak.
  My se k sobě stavíme prdeli.
  A vyfukujem.
  Jde jen o to,kdo to dýl vydrží a neudusí se.
  Takovych par odvaznych s hrdým čelem jsem tu už za tu chvíli zažil .
  Ti spustili kalhoty nejrychleji a smrdí nejvíc.
  Tedy cest jedné výjimce,která skončila v péči lékařů a posléze na pracovním úřadu.
  jo Ratko,tady bys se svými sadomaso deštníkovými praktikami neuspěla:-)

 • Saul

  Ale tento týden kolega na kuřárně pronesl myšlenku,která mi hodně pomohla.
  Je to nereprodukovatelné,protože je Němec a tak srandovne česky sišlá.
  „ja si tu vlastně připadal jako mnich.
  Jako ti jakýsi mniši,co týdny malovali na zem nějaký obrázky z písku a pak se po nich někdo prošel a bylo to všechno v prdeli“
  Ještě dodal,ze se vubec nedivi,ze se nechali za živa mumifikovat:-)
  Takže kdyby to vypadalo,ze si stěžuju,tak nestěžuju.
  Jsem prostě na své značce.

 • barča

  42. :-))

 • ratka

  do duchodu až za dva roky :-) jsem hrdá OSVČ :-))) tedy to není nadávka.
  fabrika je sadomaso. někdo to tam prostě vydržet musí…zkoušela jsem to na různé způsoby, n vážno, na srandovno, na poctivo, na leháro, ani jeden způsob nebyl na blázinec, ale ani pro radost ne

 • Saul

  44:
  Tak jo no.
  Uvidíme u brány nebeské.
  Ja tam budu klidně pokorně drmolit om mani padme hum aniž bych věděl co to znamená a ty zapomeneš i ten otcenas a budeš se chlubit svým OSVC.:-)
  A nepřimluvím se Ratko,nepřimluvím až te budou pálit plameny pekelné:-)))

 • Saul

  A to ještě počkej,až se vrátí Ru ze sběru hub:-)

 • ratka

  46. ale mohu se na rozdíl od tebe utěšit zástupy zcela uspokojených zákazníků…:-))

 • Saul

  47:
  Myslíš ty bavorské špiony co si u tebe koupí poznávací zájezd a během tvého zaníceného výkladu ti za zády potajmu posunují hraniční kameny?:-)
  To moji zákazníci umírají!
  A ja je zachraňuju:-)

 • ratka

  48. tedy nechci být morbidní… ale zachraňuješ k plné spokojenosti nebo nespokojenosti… jak píšeš výše :-))

 • Saul

  48:
  A kdyz to nevyjde,tak je předáme Rulise:-)
  Každopádně je uspokokujeme naprosto profesionálně:-)

 • Saul

  49:
  To je těžký s tebou Ratko.
  Můj konečný zákazník je dusící se troska pár sekund před smrti.
  Když k němu priskoci nějaký hrdina,rybičkou propíchne díru do krku a narve tam hadičku z pumpy od kola a zachrání mu život tak co?
  Bude spokojený myslím.
  Tak nějak k tomu přistupuji …:-)

 • ratka

  52. a třesoucí rukou napíše děkovný dopis na vysokou kvalitu gumičky z pumpičky… nikdy tak kvalitní v krku neměl :-)

 • Saul

  Prosím panebože, dej, abych vždycky v životě ke všemu zlému dokázala najít dobrý smysl…

  To je ale modlitba k pánubohu i ďáblu současně.
  Aby svoji práci nějak zkoordinovali.

  Ve zlém se nedá najít smysl a to ho definuje.
  Stejně s dobrem naopak.

 • ratka

  53. pěkně řečeno. Souhlas. Ve zlém smysl není… v dobrém ano.

 • Saul

  52:
  Nedumej nad blbostma Ratko a tady si vem příklad:
  https://rulisa.com/

 • Saul

  Ad55:
  Vida ji tajnůstkárku:-)

 • ratka

  55.-56. :-)) tuhý kořínek z ocele

 • rulisa

  Vy jste se tu rozjeli… :-)
  Zkus ten odkaz znovu, Saule, ale nesmíš ho kopírovat po odeslání komentáře.

 • Saul

  Hele Ru,v té 55 se to otevírá hezky.
  Z toho se nevykecas:-)

 • rulisa

  Ajo, já na to blbě koukla.
  Jo, o tom vím, proto mám mejl rulisa.cz.

 • ratka

  60. Koukla, ale neklikla :-)))

 • rulisa

  Neklikám přeci na každou blbost. :-))
  Znám ten odkaz už asi pět let.

 • rulisa

  Jiak myslím, že Saul v té 53 píše o něčem jiném než já v článku.

 • Saul

  Mozna ano,ale o “ zlu“ a snaze ho nejak zaclenit to prece bylo taky.
  A ocesani problemu do strohe definice,jak jsem se o to pokusil,muze byt zjednodusujici v pozitivnim i negativnim smyslu.

 • Saul

  Podle mne ma zlo jedinej smysl.
  Byt poznano.
  Vyhnout se mu ale ani tak nejde.

 • ratka

  65. S tímto pojetím zla souhlassím. Napsala jssem komentář a ssmazala…ab to nevypadalo že vnucuji svoje pohledy. Je důležité jak si definuji zlo, zda je to něco co se náhodně přihodí a je přirozenou součástí životního běhu a pomíjivosti všeho nebo jako něco co úmyslně oslepuje, lže, překrucuje a v důsledku vede do slepé uličky a rozkladu v nic. Jako to druhé má pokaždé krátké nohy, rozpadne se u zdi v nesmyslnosti.

  Dám příklad z rodiny. Mamince po dlouhé nemoci zemřelo dítě…trápila sse celý život s pocity viny a obviňováním všech okolo. Tedy zlo není že ji zemřelo dítě, to je zcela přirozený následek toho že se jí narodilo. Kdyby ho neměla nemohlo by zemřít… vůbec by nemussela řešit smrt děcka. Zlo je postoj křivdy a z něj vyplývající balvan či obruč na krku, oslepení pocitem nároku na smutek a celožiotní strádání…plížení se temnými chodbami a nekonečné utrpení bez naděje, nic nepřinášející. Toje zlo v nesmyslnosti. Dnes je toto zlo rozeznáno a maminka se těší ze života. I když téměř slepá a hluchá. ale rozumí…že není viny za to co se stalo, že to nebylo zlo. Zlý byl vnitřní pocit křivdy, který oslepoval a křivil

 • rulisa

  66
  Tedy zlo je jen a pouze dílo člověka samého.
  Nikoli nějakého ďábla.
  Je to jen to, jak/co člověk sám vidí.

  Problém je v tom, že pro účely (nejen) článku je potřeba přijmout pojem „zlo“ i prostě jen jako pouhý opak „dobra“.

  Čili ano, samozřejmě máte oba pravdu, ale je to něco, oč v článku nešlo.

 • rulisa

  67
  I když vlastně – taky šlo. Šlo o to, že když věci, co se mi dějí, budu brát jako absolutní zlo, zlem se stanou.
  Pokud budu hledat těm věcem jejich doplňkový (ve smyslu opačný) dobrý smysl, zlem nezůstanou.

 • Liška

  článek
  to je pěkný. Překvapilo mě na mně samotný, že jsem četla, že přišli i rodiče dárkyně a u toho byla první myšlenka: dokonce i rodiče, tak to ta dárkyně musela tu dotyčnou seznámit i se svými rodiči a sama tam byla nebo ne… a teprve v tu chvíli mi došlo, že tam přijít nemohla :(

  fousek 10
  :- D

  Jirko*
  no potěš. To je úprk hroznej. Proti tomu já s jedním malým vedlejšákem za krkem s nevyřízenými maily… je prd, jediný blbý je, že tam je stejnej zákazník, ne pokaždýá jinej, kterej mě nezná.

  55-57 ad rulisa.com
  25 let trabachádos a taky energías renovables! No výborně.

  67 na 66
  jo, to je dobrý.
  (Takže ne zlo :-))

 • rulisa

  69
  Hádej, co napadlo mě, když jsem si přečtla tvou otázku „a sama tam byla nebo ne…“

 • Liška

  že tam byla její část…?

 • rulisa

  71
  Cca.
  Částečně.
  Tak částečně, jako už ji pořád budou vidět rodiče v příjemkyni.

 • Liška

  Ještě mě napado, že slovo podušičková by mohlo mít něco společného s poduškou.

 • rulisa

  73
  Jo, tak před deseti lety bych tu asociaci ještě asi taky měla. :-)
  Spoustu věcí jsem se od té doby doučila, donaučila vnímat a rozlišovat. Například mi splývali Všesvatí s Dušičkama. V dětství aji s Mikulášem.

 • Jirka

  ad 74)
  Mně splývaly Dušičky s lampiónovým průvodem :-)
  Ale ono tak daleko zase nebylo – každý lampion za jednu duši, ukradenou :-)

  Místo toho teď potkávám děti, kterým tečou krvavý slzy a visí pahýly místo rukou, schovaných pod trikem.

 • rulisa

  Joooo, anooo, ne Mikuláš, ale lampionový průvod, to bylo ono!

 • Saul

  No jo,lampionové průvody na oslavu VRSR,děda Mraz,jolka…
  Jako decka jsme si to užívali,jako si decka užívají všeho,ale za sebe můžu říct,že uz tenkrát jsem si toho neužil naplno.
  Jako každý decko jsem vnímal svoje rodiče(i prarodiče,kteří mne na takové akce vodili) a cítil,ze je něco špatně.
  Toho pocitu uz jsou asi dnesni děti díky svým totálně zblblym rodičům ušetřeny.
  Jen jim přeji,aby se ty dětské kostýmy nestaly pro ně pozdeji realitou.

 • Liška

  Jo to byly ty lampionový průvody v mém dětství – oslava VŘSR? Já totiž nikdy na žádným nebyla, rodiče o nich nikdy doma nemluvili, jen potom mi spolužák říkal, že tam byl, aháááá!

 • rulisa

  A někde se chodí dodnes, jen se jim už neříká oslava VŘSR. Děcka je měly a mají rády, barevný světýlka potmě, slavnost malých ohýnků, každej může mít svůj, komíhat si s sním…

 • barča

  75. Jirko, ano! podobně. a lampionový průvody jsem měla jako dítě ráda. :-)

 • Saul

  78,79:
  Jjo,jsou pořád.
  Někdy kolem těch dusicek jsem cestou z hospody jeden takový dětský lampionový průvod potkal a lekl se,že už mám delirium tremens,jen místo bílých myšek mám halucinaci oslav VRSR.

 • radkapce

  Jirko takto vypada vyhoreni. Nebojuj s tim nebo se poseres. Stalo se mi to taky. Tak abych neumrela jsem se 50 letech jako pani magistra biologie na UK naucila svaret Co2. Prozatim.

 • rulisa

  Radkapce, děkuju za komentář, takových je potřeba, přínosných vlastními zkušenostmi.

  Jen – e-mail nemusíš zadávat, není potřeba tudíž zadávat ani falešný, k ničemu se tu nepoužívá. Ale k přehlednosti příspěje, když si zvolíš nějakou přezdívku nebo nick a tím se budeš podepisovat do políčka pod oknem komentáře. Ať se trošku orientujem, anonymů může být nepřeberné množství…
  Dík. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.