Zlo začíná na Z

Tak už to začíná. Nebo spíš začíná kulminovat.

Poslední dobou mi dík internetu lezou na nervy dvě věci: Biatlon a štvanice na Zemana.

Vlastně je to totéž.
Silně tendenční.
Aneb jak podat něco, co by jinak zapadlo do šedi nudy, jako něco zcela se vymykajícího.
Akorát jednou do plusu, podruhé do mínusu.

Koukalová nebo Moravec doběhnou čtvrtí – a zazářili. Jsou úžasní, jen o setinku se nevešli na pódium!!! Fantazie, nádhera, vynikající výkon, tleskáme!!!
V každém jiném odvětví sportu by titulek zněl „na medaili nedosáhli“.
A víc nic.

Biatlon potřebuje peníze. Sponzory, diváky, podporu mas. Jako ostatně každý sport. Udělalo se v něm kus práce a krom výborného trenéra a jednoho až dvou výkonnostně nadprůměrných reprezentantů má i výborného PR managera. Dokáže i neúspěch prodat jako úspěch a z pitomosti, kterou by v jiném odvětví sportu nikoho nenapadlo řešit dýl než dvě minuty, vytěžit popularizačně oslavný propagační článek a protlačit ho na všechny hlavní stránky českého internetu. Z výkonnostně nadprůměrných reprezentantů udělat hvězdy. Alespoň v české a moravské :-) kotlině a na česko-moravské Vysočině.

Výsledkem je, že když po otevření netu uvidím fotku Koukalové nebo už v podstatě jakéhokoli běžkaře s flintou, zvedne se mi kufr a řeknu si, Už aby bylo léto.
Jenže loni se bohužel PR manager i v létě staral, aby biatlon nesešel z mysli. Ach jo.

(Nicméně vidím, že na spoustu obyč lidí to funguje. I moje maminka ve svých 87 letech začla biatlon milovat a nenechá si ujít žádný přímý přenos v televizi.
Pak u něj usne.)

Stejné je to se Zemanem.
Jen naopak.
Ať udělá cokoli, podá se to jako průser.

Podotýkám předem, že se mi ten krmníkovitý pán líbí ještě méně než zmalovaná Koukalová. Nejsem jeho příznivcem, nelíbí se mi ani vzhledem, ani svým chováním, jednáním, myšlením a způsobem vyjadřování, a kdyby byla jiná pro mě přijatelná varianta, koho volit, byla bych volila jinak. Takhle holt spadám do toho nevím jakého přesně procenta, prý ne zanedbatelného, voličů, kteří při volbách nedávali hlas pro Zemana, ale proti Schwarzenbergovi.
(Přiznávám ale, že se mi ve stejných bodech hodnocení nelíbí asi žádný politik.)

Nicméně i po všech stránkách ošklivý člověk si zaslouží fér jednání.
A ne PR naruby.
Štvanici.

Zkusila jsem si poslední dobou občas přečíst nějaké ty články. A diskuze pod nimi. (Neuvěřitelně plné agresivních blbů z obou stran barikády.) Ale většinou by byly stačily jen titulky.

„Špaček: Zeman se v zájmu médií vyžívá, kampaň nepotřebuje. Jsem rozladěn z toho, že bude kandidovat.“

Špačkovo prohlášení, že ho Zemanova kandidatura rozladila, je podle mě jedno z nejhorších (pro Špačka) Špačkových prohlášení vůbec.
Jednak je naprosto irelevantní, koho čí kandidatura rozladí, když je jasné, že každá kandidatura vždycky někoho rozladí – jasněže vždycky rozladí ty, kteří by si přáli mít protivníků co nejméně – a jednak tím akorát nepřímo řekl, že Zeman je kandidát významný, silný a pro ostatní kandidáty opravdu nebezpečný. S nímž nutno počítat.
Prima info.

„Moravec: Zeman debaty nepotřebuje. Stačí mu propagační pořady, média obratně využívá.“

Zeman nepotřebuje propagační pořady spřátelených médií, jemu stačí celá ta fronta proti němu nepřátelských. A čím hlasitěji nepřátelsky křičících, tím více Zemanovi nahrávajících.
Třeba mně už ta štvanice proti němu leze krkem natolik, že kdyby se v téhle volbě ve finále opět objevil Zeman a proti němu někdo jiný pro mě podobně mizerně přijatelný, tak ze dvou stejně blbých zel opět zvolím Zemana, naschvál proti tomu tendenčně tlačenému.

Tak dávám na modlení. Aby se proti Zemanovi objevil skutečný silný, obecně volbyhodný kandidát.
A aby to Praha a média zas nezabily přehnaným PR tendenčním tlakem na toho druhého kandidáta podle vzoru biatlon.

Komentáře:

 • ratka

  shazují se ti druzí… nejhůř je na tom Horáček. úplný chudák. Biatlon mě nikdy nezajímal a tak to zůstane i do budoucna, nezávisle na médiích :-))

 • rulisa

  Jo, Horáček je bída.

 • barča

  Jé, mám hodně podobný pocit s tím biatlonem. Všude a hodně biatlon, Koukalová už okoukaná až až.Biatlon mě nikdy nezajímal a ani zajímat nebude. No a politiku nesleduju.

 • barča

  3. k té politice: z mého pohledu není ji třeba sledovat, zabývat se jí, nechat se rozčilovat apd. ona stejně v reále dorazí a člověka to tak jako tak nemine …EET, zdražování potravin, změny ve zdravotnictví, změny zákonů apd.

 • rulisa

  4
  Viz ten můj starý článek – http://rulisa.mzf.cz/2013/01/26/panem-et-circenses/ – jsou to hry pro lid.
  Mít pocit, že vyslovuju svůj názor a moct za něj bojovat. Že se vyjadřuju k něčemu důležitému.

  Nicméně, sledovat alespoň okrajem považuju za dobré, udržovat si cca orientaci a názor.
  Minimálně si tak člověk ušetří energii či dokonce peníze za pokuty, pokud by například nevěnoval pozornost oné EET.
  Ale fakt je, že kdybych ji já nesledovala, mohla jsem si ušetřit 1400,- za revizi kotle, kterej stejně za pár týdnů zlikviduju.

 • ratka

  :-))) a budeš kupovat jaký?

 • rulisa

  No plynový kondenzační.

 • ratka

  a co radiátory? asi všecko nové. máš už definitivní rozpočet?

 • barča

  Ru, já jsem debil. :-(
  Myslela jsem si, že děláš „jen“ suchý sklep a nenapadlo mě, že rovnou zároveń děláš i celý nový topení. Myslela jsem si, že topení a třeba tu novou koupelnu (bojler jinam) nějak na etapy.
  No….velký sousto.
  Tak hlavně ať se daří! s co nejmenšími komplikacemi.

 • rulisa

  Nechce se mi to teď tady rozebírat. Definitivního nemám nic, nové vše bude. Minimální cenová nabídka s řešením kotle v kuchyni a odvodem spalin přes zeď je 110 tisíc, ale rozleželo se mi to, kotel v kuchyni nechci. Takže čekám na kominíka kvůli řešení spalinových cest a viz výš.

 • rulisa

  Koupelnu ne, to by bylo dalších 200 – 300 tisíc, na tu už nemám.
  Bojler zatím zůstane, kde je.

 • ratka

  10. proč ne v kuchyni? kam si ho chceš dat

 • rulisa

  Do sklepa, samozřejmě.

 • ratka

  13. osobně bych hlasovala za kuchyň :-) tedy pokud nějaké hlasování bude :-))

 • rulisa

  Psala jsem, že to nechci rozebírat!!!!!
  To snad není pravda…
  Jak chceš hlasovat pro něco, o čem nic nevíš???

  Hele, musela by se rozkopat zeď kvůli přívodu plynu ke kotli a odvodu kondenzátu, a to všechno okolo jídelního stolu, protože jinde spaliny přes zeď kvůli normám vzdáleností od oken vyvést ven nejdou. Nad židlí v rohu stolu bych měla hnus sškatuli kotle nebo skříňku s ním, kterou bych si musela doobjednat za několik tisíc k té svojí kuchyni ze Slovenska, rozměr cca 40 x35x75 cm. Tam, co mám teď poličky s kytkama.

  Kvůli odvodu kondenzátu by se musela vyvrtat ještě další zeď ve sklepě. Bylo by to asi čtyři metry daleko do odpadu.

  Trubky by mi vedly bytem, takže sice teplo v bytě, ale taky zavazedla možnosti postavit něco u zdi a nutnost při montáži odstavování všeho ode zdí a vrtání skrz zdi kvůli trubkám. Trubky by byly taky tím pádem delší, musely by opisovat vnější zdi.

  A kdybych chtěla pak ke kotli přidat externí ohřívání TUV, bylo by to další kopání a přemýšlení jak tu vodu napojit, je to daleko, ztráta tepla než dojde k rozvodům do baterek v koupelně a kuchyni o dost větší. Nejde o tu ztrátu, ale o to, že čekáš, než ti nějaká teplá voda začne týct, takže to i zvyšuje spotřebu vody. Nádoba na TUV by totiž už ve sklepě musela být tak jak tak, ale v jiném, od baterií vzdálenějším.

  A prostě se mi ta škatule v té prťavé kuchyňce zdá hrozná.

  Když dám kotel do sklepa, bude tam prostě technická místnost se vším všudy, všechno pohromadě. Trubky se natáhnou přímo k radiátorům a do pokojů vstoupí až přímo pod nimi, směr od kotle se zaizoluje, ke kotli se nechá být. Tím se mírně zabzdí ve sklepech, nebudou tak ledové a tak vlhké, bude se tam dál dát ssušit prádlo, i když už to nebude vysoušet kotel na uhlí svým tahem (zatím k němu otvírám dveře sušárny, aby prádlo schlo), a vratlka se navíc bude chladit na nízkou teplotu i při případném topení na teplotu vyšší, což je podstata kondenzace, mít nízkou teplotu vratky.

  Pokud si budu chtít časem dodělat tu temnou komoru nebo třeba dílnu z jednoho sklepa, nebude problém na rozvody přidat ještě jedno topné těleso, do bytu to nezasáhne, nic se nebude muste vrtat skrz.

  Ano, bude to stát víc, ale bude se mi to i víc líbit.

 • ratka

  procházím diskusi… a nic. aha, už to vidím, komentář č. 10. :-) ale to bylo před hodinou :-)

  ale tak jako to píšeš, zní to rozumně. nebudu to rozebírat, ale ještě otázku :-) jak daleko je to od kotle (v kuchyni) do koupelny?

 • ratka

  V kuchyni máš taky vodu a určitě i odpad.

 • rulisa

  16
  Odkud z kuchyně kam do koupelny? Jinak sousedí přes šachtu.

  18
  Nemám, v kuchyni je jen odpad ze dřezu, ne odpad jako kanál. A mít vodu není totéž jako mít kam postavit nádobu na ohřev TUV a dělat z ní rozvody do stávajícíh rozvodů.

 • rulisa

  Navíc musíš mít nějakej spád, to by ti ani uvnitř kuchyně na tu vzdálenost nevyšlo a vedlo by to přes špajz, nevím jak. Blbě. Asi bych lezla pro mouku přes trubku. Nebo bych ji měla napříč kuchyní. Hopsa hejsa přes odvod kondenzátu od kuchyňské linky ke stolu a zpět…

 • ratka

  18. přes šachtu… no to zní blbě :-(, ale odpad z kondenzačního stačí odvést jen do dřezu. Máme to odvedené dokonce do splachovací nádržky :-)

 • ratka

  20. jen se to snažím představit… jak to tam máte :-)

 • rulisa

  Stačí sdělit, že si to chceš představit, a můžu ti poslat plánek bytu. Ušetří to poměrně dost psaní.

 • ratka

  jj. můžeš, jestli to máš nascanované, tak určitě. ráda se podívám. tyto věci mě zajímají. a topenář ti doporučil co?

 • rulisa

  20
  Nelze. Pokud vám to tehdy plynaři uvedli do provozu, tak dneska už neuvedou.
  Možná by bylo lepší si před podobnými diskuzemi o tom něco přečíst jinde na netu.

  A vy máte kondenzační kotel? Psala jsi, že jste kupovali obyčejný kombinovaný. A i podle toho, co stál tak se mi to na kondenzační nezdálo.

 • rulisa

  23
  Mám to v corelu ve vektorech a i vyexportované do jpg. Pošlu.

 • rulisa

  23 topenář viz výše. Nic definitivního. Z kuchyně 110 tisíc jeden topenář, ze sklepoa doporučil druhý, ale cenu ještě nevím, záleží na řešení spalinových cest. Ratko, čti a snaž se zapamatovat, prosím, je to únavné opakovat pořád dokola. Dík.

 • ratka

  24 před pár měsíci jsme koupili nový kondenzační i se zásobníkem místo toho starého co máme (ten ještě stojí v garáží). Kondenzovaná voda se odvádí velmi elegantně… podél zdi do nádržky závěsného záchodu.

 • ratka

  můžu ti to vyfotit jestli budeš mít zájem.

 • rulisa

  27
  Ale záchodová nádržka není totéž co odpad ze dřezu. Tam můžeš splnit předepsaný volný zaústění.

  Vyfotit to můžeš, ale já bych to vedla podél zdi přes celou krátkou stěnu kuchyně a přes špajz. A fungovalo by to jen do generálky té koupelny, páč zatím mám splachovací nádržku nad mísou, až by byla pod stropem, už by tam nebyl do ní dostatečněj spád. Jakej máte spád vy, jestli to máte ve stejným podlaží?

  Vyfoť řešení kotle s odvodem spalin a napiš, co máte za typ, proč zrovna tenhle a jak jste spokojení, to pro mě bude přínosnější.

 • Komorebi

  K tomu biatlonu..

  V jinych sportech ty nadpisy nefunguji a fungovat nebudou protoze nemaji pribeh. Nemaj pribeh jako biatlon ktery ty lide okolo toho dokazali vytvorit, navic ten sport je opravdu i atraktivni sam o sobe coz u nas zafunguje vic nez Sablikova, Samkova apod.

  Biatlon ale od začátku tahne Koukalova, jeji tvar a (ted mnozi mozna nebudou souhlasit) intelektual. On velmi vi a uvedomuje si hodnotu svyho jmena jako brandu, vizaze, chovani apod. Zkratka tyhle obyc.holky ktery delaj na verejnosti stejny vylomeniny jako ty co na ni koukaji doma u televize, to proste zabere. Pravdepodobne to pali i lidem v tom zakulisi, ja bych to nevidel tak sede. Naopak je to inspirativni co lze bystrosti a ceskou chytrosti ze sportu behem par let udelat za dobrej byznys, protože pochybuju ze nejaky nas biatlonista si pred 5 lety dokazal predstavit jako penize si dnes bude vydelavat.

  V jinych sportech se tedy na zaver asi nepohybuji tak schopni a vsestranni lide jako u biatlonu… Není náhoda ze u bezkaru to pred x lety nezachytili a napr. Z neumannove nevyzdimali jako z koukalove

 • rulisa

  30
  Ten příběh někdo vytváří, dá se vytvořit kolem většiny sportů.
  Podívej se dneska – udělali článek o tom, že si Koukalová recitovala Bezruče. Taková kravina. Každej sportovec si něco v duchu mele, když jeho sportovní výkon trvá dýl než skok do dálky. Ale kolik lidí napadne o tom udělat popularizační článek?
  Měla jsem dneska pod něj chuť už něco napsat, něco jako že ať dělají co dělají, král je bohužel furt nahej, nebo tak něco…

  A kdovíjak atraktivní biatlon taky není. Možná v televizi. Ale u trati? Prdy vody.
  A že je ta popularita tím, že v biatlonu jsou schopnější lidi? Nikoli v biatlonu, ale v českým týmu kolem biatlonu, vzpomeň si, jak byly zahraniční výpravy ohromený diváckým zájmem a publicitou tohohle sportu u nás při závodech v Novým Městě. Ale na tom se přece už několik let tvrdě píár pracuje, že…
  Vynikající práce s masami. Bezpochyby v oblasti sportu ojedinělá, ano, právě o tom píšu.

  Ale mně je jedno celá Koukalová, respektive leze mi krkem, jak se odevšad na mě kouká Koukalová. Nemusíš mi popisovat principy toho PR managementu, kdybych je nevěděla/neviděla, nepíšu o něm. A že mi i leze krkem ta manipulativnost směrem k masám a zneužívající masy. Manipulující masy. Prostřednictvím médií.

  Tak už si ji nech na doma, tu Koukalovou. :-)

 • Komorebi

  31

  Kecas, neni ti jedno. :-)

  Hm, obavam se ze s tou atraktivou je to rozdilny, nevim jestli je to subjekivni ale pochybuju ze nekoho by tahlo koukat kazdy vikend na sablikovou jal stahuje setiny sekund v každým pul kole na 5km nebo bezkare jak jede leva prava na padesatce a cekat na mezicas jestli utrhl sekundu a pul na toho pred sebou. Prostě ta střelnice je klíčová…

  Hhh Bezruc….Jsou hold sikovny no…

 • rulisa

  Není mi jedno, sere mě.
  Už s ní fakt dej pokoj.

 • rulisa

  Jinak je tak asi pět set jiných sportů, vybrat místo biatlonu běžkaře mi přijde z bláta do louže. Nebo jen snaha vytáhnout něco opravdu ještě míň atraktivního. To bys eště taky mohl zkusit přidat třeba horolezectví.
  Sáhni hned vedle – třeba alpský lyžování. Skoky na lyžích. Nesrovnatelný.
  A i ta Sáblíková je pro mě sledovatelnější než biatlon, kde buď u trati stojím jak píchlý kolo a vyhlížím, kdy kdo kolem mě prošmidlá během pár vteřin, a nebo u televize mám prostřihy, z nichž se neorientuju, kde to vlastně na té trati je a kolik lidí je za a kolik před.

  A už definitivně nechci ani slovo o Koukalové a biatlonu, každé další bez milosti smažu. A říkám to naprosto vážně.

 • rulisa

  Řekla jsem smažu a smazala jsem. Promiň.
  Nezávidím, mám jí plný zuby, asi jako marxismu-leninismu a Sovětskýho svazu dohromady, z téhož důvodu.
  A příště smažu zas.

 • Komorebi

  Neomlouvej, je to tvůj blog..i když to bylo odeslany jeste pred obnovenim a tim prispevkem kde jsem to cetl az pak ale to je fuk..
  Cim vic jsi ale podrážděná tim vic je to viditelny..co te vlastne sere…ale ty to vis nejlip, měla bys jit spat :-)

 • rulisa

  Jsem podrážděná furt stejně, spíš čím dál miň, ale Ratka mi dodala sílu, když mi napsala, že jsem jediná, kdo si nechá tolik líbit, tak jsem se rozhodla, že už nenechám. A je to úžasný, líbí se to mně. :-)

  Jinak tu stať o biatlonu je potřeba číst jako nedílnou součást textu celého, tedy ve vazbě s dílem o volbách. Pak ti to bude dávat smysl a nebudeš přemýšlet nad takovýma kravinama, jako že v takřka padesáti letech někomu závidím nějakej úspěch.

 • Komorebi

  Jo jsem ty volby prolit nejak nevedomky a nevnimaje protože me to nezajima, tak to me nenapadlo ze to bude souviset, moje chyba. A jak se to tvoje nenechavani projevuje, napr.dnes?

 • rulisa

  Že jsem tě smazala. :-))

 • rulisa

  38
  V naprosté většině mých článků souvisí začátek s koncem a něco z té souvislosti dycky vyplyne do pointy.

 • Komorebi

  40

  Nechtel jsem tim rict ze nectu a nehledam pointy tvych clanku, ale ze mi hlava proste vypne kdyz vidím slova o zemanovi nebo volbach.

 • rulisa

  41
  To dělá rozumně.

 • Saul

  Ty voe,Ru maze.To je mazec:-) Sport nesleduju,vubec zadnej a zakazal bych ho.Hlavne fotbal a hokej. S tim Zemanem nevim….jsem s nim jako s prezidentem vicemene spokojenej.Umi hezky nasirat a hlavne umi rict pravdu,coz je u politika k neuvereni.Ale slyset od prezidenta kunda sem,kunda tam…to je pro me usi blaho,proste nazyva veci pravym jmenem a kdyz je rec o kundach,tak to umi i vyslovit.Nicmene kdyz je clanek o zlu,tak jedno velke tady vidim.Babise! Je pro mne k neuvereni,kolik lidi je schopno tuto vychcanou slovenskou svini volit,ale zatim jsem do politiky nevstoupil,tak tu je bohuzel porad demokracie.Ale s nim dlouho nebude.A pisu to,protoze mam trochu obavu,ze Zeman pujde s tim hajzlem do nejake nepsane dohody o vzajemnem neutoceni.Ale v tom pripade to hodim komukoliv jinymu.Babise je proste potreba zastavit a povesit na lucernu.Nez zacne veset on.

 • Saul

  KOUKALOVA!!!!
  (ranni test:-))

 • Saul

  43:
  Je ale mozne,
  ze nikomu jinemu to vhodit nepujde.Zeman proste protikandidata nema a sasky typu Horacka rozseka pri prvni predvolebni debate.

 • rulisa

  Už jsem tady, test se mi natolik líbí, že ho nesmažu. :-))
  Ale dál už zas jo.

  ad 43
  To zlo bylo myšleno jako z pohledu oněch médií a pražské kavárny, které vedou tu štvanici. Mně Zeman jako nijak horší zlo než ta předešlá nepřijde.

  Babiše jako zlo vidím taky. Záludnej paskřivec, ten taky píár management nepotřebuje, ví nejlíp sám, jak lidma manipulovat. Na prezidenta zatím nekandiduje, ale on ví, že jako předseda vlády by měl sílu daleko větší.

  Ad 45 – jj. Je dost vcelká pravděpodobnost, že to dopadne jako loni, že mezi těma, kterým by to možná hodit šlo, budou voličský hlasy natolik rozříštěný, že propadnou sítem a do finále se dostanou už jen ti, ze kterých se bude dát dat hlas zas jen Zemanovi. O tom píšu.

 • Saul

  Prave to jsem od Zemaka ocekaval,ze necha tu prazskou kavarnu pekne odkopat se.
  A ten ukol splnil na jednicku.
  Vsichni ti umelcove ted konecne delaji cest sve profesi a jsou za sasky.
  Nicmene Zeman zadna jednicka neni, s narustajicim vekem u nej poroste uz ted zrejma demence,coz s jeho zbytnelym egem bude katastrofalni,nebo aspon smesne.
  Navic se obklopuje naprostejma nymantama a ma k nim bezmeznou duveru,coz je taky nebezpecny.
  Ale radeji houf trapnych Zemanu na Hrade,nez Babise jako predsedu vlady s vetsinou hlasu.
  To uz fakt neni zadna prdel ,protoze ten je schopen vseho a moc miluje jeste vic,nez ty svoje nakradeny miliardy.
  Lucerna.Pro nej proste jedine lucerna,po par pivech bych mu mozna zmirnil trest na dozivoti v gulagu nekde na Kolyme.

 • Saul

  47:Tak s neprateli lidu:-)

 • Saul

  Zajimavy je,jak ochotne ten lid sve nepratele stavi do svyho cela.
  Proste staci rict „vsetci kradnu“ a uz ho nesou za jasotu a potlesku na svych ramenou i s jeho nakradnutyma pytlema zlataku.
  Holt demokracie no.
  Ona se tak zadusi sama a potom buh nam zehnej,protoze to co prijde po ni zadna selanka nebude.

 • rulisa

  47
  Velmi přesné charakteristiky osobností včetně predikce jejich vývoje.

  49
  Velmi přesná charakteristika osobnosti lidu.

 • Saul

  Jeste takovej vystiznej vtip.
  Zeman se s papezem za ucasti novinaru vyda na malou vyjizdku na jachte.
  Prizene se vitr a odfoukne papezovi tu cepicku na more.
  Bodygardi se chteji vrhnout do vln,ale Zeman je zadrzi,vstoupi na hladinu more a proste si po vode pro cepicku dojde,Vsichni jsou z toho paf,i papez mu blahopreje,ze umi co umel jen Jezis.
  Zeman se skromne ukloni a jede se dal.
  Druhy den v novinach palcove titulky.
  „ZEMAN NEUMI PLAVAT“

 • Jirka*

  Když vyhraje Zeman, tak Babiš bude premiérem. I pro to udržují pakt o neútočení, přestože vědí, jak umí oba otočit, až se jim to bude hodit.
  Mně by jenom stačilo, kdyby si aspoň Pepíček ve škole nemusel vymýšlet, že tatínek tančí v bordelu u tyče, když bude ve skutečnosti politikem.
  A do toho všeho novináři „objevují ameriku“ Finskem, které razí cestu podporou kvalitního vzdělání, coby prevencí proti dezinformacím. Vítají to s nadšením, které má překřičet ten strach, že přijdou (novináři) o práci.

 • rulisa

  51
  Přesnééé!!! :-)))

  52
  Nebo jinak řečeno – je velká pravděpodobnost, že vyhraje Zeman, protože má podporu Babiše.
  Zbytek taky výstižný.
  Těm novinářům to ale docela přeju. Ti si s Babišem nezadají.

 • rulisa

  Jj. A nejtrefnější je poslední odstavec. :-))

 • ratka

  Ahoj Jirko, něco jsem k tobě napsala. asi jsem zablokovaná :-)

 • Jirka*

  56)
  ahoj, nikde to nevidím – ani mezi spamovými komentáři. Asi vůbec neprošlo vložení, to už bohužel neovlivním, škoda tomu.

 • ratka

  47. to je zajímavé, zkoušela jsem to víckrát… mělo by tam být těch mých mailů víc.

 • ratka

  už to vidím, můj problém byl že mi nenaskočiol antispamové okýnko a tím to pak zmizelo. tedy chyba na mé straně

 • Žena s moly

  Biatlon a antizemanovská kampaň. Dva největší spammeři i v mém světě.

 • rulisa

  60
  Bingo!

 • Liška

  Já to čtu až teď v jednu ráno, nemohla jsem odolat, ale komentáře nechám na odpoledne.

 • rulisa

  Komentáře jsou většinou irelevantní mišmaš. :-))

 • Liška

  Ha, mám dočteno.
  Odzadu:
  60, 51 joo.

  47 Saul – přesně!! Pro mě až na poslední řádek o lucerně – jako košér pražákista už neumím s tím souhlasit a tím víc jsem zvědavá, jak se to vyvine s Babišem dál.
  46 ru „záludnej paskřivec“ je trefně vyjádřenej dojem, kterej dělá i na mě.

  Tvoje přejedení tou dotyčnou zimní závodnicí (která mně nevadí, protože čtu zprávy jen občas) mi připomíná vztah mýho tátý k J. Bohdalový. Jak se objevila na obrazovce, už jí měl plný zuby. Že je všude.

 • barča

  Ru, ad kotel: neorientuju se v tom vůbec, nesleduju, ale nemohla bys třeba získat na kotel dotaci?

 • rulisa

  Nemohla. Je jen pro rodinný domy.

 • barča

  aha.

 • Jirka*

  64) Bohdalová, no ježiš… jednu dobu neexistovala pohádka, kde by nebyla. Křemílek mi utkvěl v uších natolik, že ho z ní slyším vždycky, když promluví. Ale kde mi vadí nejvíc, je ten pořad v televizi, kde moderuje rady kutilům, nebo co to přesně je – její chování je fakt neúnosný – ve snaze pomáhat lidem se vyjádřit, jim to absolutně kazí neustálým skákáním do řeči a infantilním vysvětlováním právě vysloveného. Jakoby to byl pořad pro nechápající.
  Zítra (na sv. Josefa) začíná zednická sezóna, od té doby prý taky kdysi končívávala topenářská pohotovost Ruliso, tak gratuluju k výdrži s původním kotlem a držím palce do nového vyřešení :-)

 • rulisa

  Jo, kotel se nepřetržitým topením bez zatápění docela zatáh a už skoro měsíc neslzí!
  Což neznamená, že první zatopení po létě by nebylo jeho poslední, že. :-)
  Ale už to s ním asi do toho léta dotáhnem.
  Byl statečnej a budem na něj vzpomínat s láskou a obdivem.

 • Liška

  Ať se s kotlem ještě dobře pomějete! Sláva mu!

 • barča

  poslední dobou mám vosypky, když někde vidím obrázky člunů z uprchlíkama a ještě k tomu jak propagují tu velkou uprchlickou výstavu v Praze čínského umělce. a pak hned vzápětí čteš Londýn…… :-(

 • Saul

  Ad51:
  I kdyz ne vsechno je vtipny.
  V tydnu jsem se zarazil u clanku s titulkem:
  „Kadrovak Zeman:Kardinal Vlk si mou pritomnost nezaslouzi,staci venec“
  https://nazory.aktualne.cz/komentare/kadrovak-zeman-kardinal-vlk-si-mou-pritomnost-nezaslouzi-sta/r~b4c323020e2511e798c20025900fea04/
  Hmmm,tak jsem si rekl,ze Zemak to zase trochu prepiskl,ale pro jistoto se rozhodnul clanek precist.
  Jak jsem se noril do tech Fendrychovych sracek,tak mi bylo zle vic a vic a navic…dozvedel jsem se jen to,ze Zeman ani jeho mluvci nic takoveho nerekli.
  Hovado Fendrych si to proste vymyslel,udelal z toho titulek a na centru to uverejnili.
  Neuveritelny!
  Tohle by si nedovolili ani komunisti v Rudym pravu,co dnes predvadi havloidsky media.

 • Saul

  Ad:
  A kdyby Zeman na ten pohreb sel,ten samy Fendrych by klesl tak hluboko,ze by vyblil clanek s nadpisem:
  Pokrytec Zeman slzi nad rakvi sveho nepritele…

 • ratka

  71. nevím jak to souvisí s uprchlíkama… v Londýně přece zabíjel rodilý angličan. žádný uprchlík… kdoví zda by se radikalizoval i bez uprchlíků. Nelze se tvářit že tam někde venku je Islamský stát a nás se vůbec netýká, my s tím nemáme nic společného. Jsme všichni spojeni v jeden celek… TA výstava je o tom, jak se stavíme k uprchlíkům… prostě hnusně. Jako k póvlu. Povýšeně.

 • Saul

  75
  No,mozna by stala za to nejaka vystava evokujici jejich postoj k nam a k nasi kulture.
  To bychom se mozna hodne divili a odchazeli se silnym emocnim zazitkem,jak se koneckoncu ze spravne vystavy odchazet ma.
  Apropo,nevite nekdo,kdo tu zminenou Aj Wejovu vystavu a cele to veledilo financuje???

 • rulisa

  72, 73
  Jo. Taky jsem se pozastavila. Blb, jinak to nejde říct.

  75
  Souvisí to takto:
  Na jedné straně nás systém tlačí do altruismu, pochopení, soucitu a lidskosti, na druhé straně nás jasně informuje, že se totéž obrátí proti nám, protože tak, jaks to Ratko napsala nedávno kdesi jinde – kultura, ze které pocházíme, je v nás nesmazatelně hluboko vrytá a nejde jen tak přepsat vnějšími podmínkami. Nebudem si namlouvat, že ti, kterým dneska otevřem náruč i zem a poskytnem onen soucit a podporu, nás nikdy nebudou mít za svoje bratry a sestry, za „svoje“ lidi, ani jejich potomci už narození tady, ale vychovaní svými rodiči v oné jiné kultuře. V každémje zakódovaná potřeba identifikovat s něčím velkolepým nad ním, s náboženstvím, s příslušností k mimořádnému národu nebo aspoň národu úspěšných fotbalistů a hokejistů, biatlonistů…
  Jakmile někdo z jejich kultury zaklepe třeba i ve druhé, třetí geenraci na dveře jejich sounáležitosti a zamává na ně práporem kulturní a náboženské hrdosti, natož nedejbože dokonce vyvýšenosti, půjdou za ním jako za spasitelem, vůdcem a národním hrdinou a nás hnusné cizáky ve jménu vyšší pravdy klidně pozabíjí.

  Nejsem rasista, ale vidím to a vidím to v celých dějinách. Takhle prostě funguje lidská psýché. Míchat kultury v tomhle měřítku je házení kostkou, která z nich kterou vyhubí.

  A z tohohle pohledu vidím masovou propagaci Ajwejweje jako lacinou reklamu hrající na falešný altruismus, který je přímo u toho umělce pochopitelný z pohledu Východu, kde je soužití náboženství a celá společnost přeci jen nastavena jinak, ale který by neměl kázat zas kultuře jiné, kterou zná asi tak povrchně jako my tu jeho.
  Nebo ty by sis troufla poučovat Japonce nebo Korejce o tom, jak má žít a jak se má rozhodovat o/ve svojí zemi?

 • barča

  71. vnímám to jako časovou paralelu. viz. Francie- první vlna a generace uprchlíků – dobře to dopadlo, ale velké množství uprchlíků a následně další a další generace, nejenže oslabí tu samotnou zemi – sociální systém, ale taky těm uprchlíkům ta zem už nemá co nabídnout. Generace uprchlíků dnes touží po bohatství, nedošáhne na ně, vidí evropany a myslí si, že budou taky na tom takhle dobře. nebudou. z toho pramení frustrace, spojená s takovým tím vykořeněním – nejsem ani evropan, ani jím nebudu, ale ani nejsem ten odkud jsem přišel. beznaděj a uchylování se k něčemu – k něčemu co má aspon smysl – v tomhle případě napojení na islámský stát, apelování na kořeny. no, tak jo, budu se mstít, nejsem nic tady v evropě, nic nedokážu, můžu se tedy mstít na nevinných lidech. vezmu auto a zabiju je, ze vzteku, ze všeho, co se mi v životě nepodařilo a budu tady dělat bordel, když jsem neštastnej já, at jsou i jiní.

 • Saul

  Stavime se k nim hlavne s obavami.
  A zcela opravnenymi,jak se nam potvrzuje ze vsech zemi kolem,kde politici povysili korektnost nad zdravej rozum a pud sebezachovy.

 • rulisa

  76
  Přesně.

  A 79 taky. :-)

 • barča

  78 je na 75.
  a hnusně? – my bijeme uprchlíky, nebo je týráme?…..
  jen je nechceme přijmout a víme proč.
  to je hnusně?

 • barča

  a ještě čínský umělec, ok. nemá snad Čína svoje problémy z minulosti – „kulturní revoluce“ u nich plus Tibet, co?

 • rulisa

  Musím letět za maminkou do kcuhyně, dočtu večer.

 • barča

  :-) a po čínanovi by mohla být další velká výstava (volné pokračování) – Koran a islám otevřený světu. :-))
  ukázat jak jsou všichni islamisti vlastně mírumilovní a myslí to s matičkou evropou jen dobře. :-))

 • rulisa

  82
  !!!

 • rulisa

  Jak bychom asi pochodili se snahou uspořádat v Číně uměleckou výstavu na téma Tibetu…

 • barča

  86. no to je jasný, nabídli by nám Nebeský palác :-)) když mi jim náš Veletržní palác na uprchlíky :-))

 • barča

  no prostě tím jsem chtěla říct, že pro mě výstava čínského umělce a jeho apel – je taková ironie, parodie, paradox.

 • ratka

  88. nepřijde mi to ani jako ironie a ani jako pradox. spíše jako apel na základní hodnotový systém. nevím jako moc je tento umělec v číně vítaný či oslavovaný… myslím že moc ne

 • ratka

  spíše mi jde o to, že výstava je z mého pohledu OK… neznaamená to že se domnívám že někdo z nás je tady radikalizovaný příznivec či odpůrce uprchlíků…prostě víme že jsou.

 • barča

  no, nejsme ani přímořský stát…nemáme pobřežní hlídky, ani tolik záchranných vest.
  pomoct životu v nouzi – člun, vesty. (výstava) dobrý, a co dál? aby ta pomoc byla účinná? nemá to řešení. topení na moři je sice kruté, ale v podstatě to řeší přirozeně věci za nás…..
  jaká je naděje těch přeživších tady a budoucnost obecně? viz. pak důsledky, kdo se pak vlastně kde a jak topí?

 • barča

  vím že nechci jezdit občas do Prahy a připadat si jako v policejním státě, když polezu do metra a tam všude policajti, nebo na nádraží policajti po zuby ozbrojené. to se klidně jednoho dne může stát a může to být naší každodenní součástí, běžnou.
  nejsme na to zvyklí a myslím si, že si to z nás nikdo nepřeje. a jak se ukazuje začíná to být zřejmě nutnost ve velkých evropských metropolích, budeme si na to holt muset zvykat a přichází to v důsledku imigrantů.

 • ratka

  93. nejsme na to zvyklí, to souhlasím. ale to je taky všecko co se s tím dá dělat. Pokud se chce chránit… musí použít násilí. a použije ho. to ale s vinou a útekem uprchlíků a válkou kterou zažívají… nijak nesouvisí. Prostě někde je válka a někde je dobře, vzájemně se to někde protne.

 • barča

  jedna věc mě stejně zaráží co se týká útoků. všichni používáme mobily, pc, jsme dohledatelní …..tak, že se to tedy nedá včas zachytit předem, nebo prostě nějak dřív, nebo se na to připravit, nevím…..to je v prvé řadě věc tajných služeb, a pak v druhé řadě se na ty utoky připravit – policie……jsme v době, kdy si na to zřejmě jako evropa zvykáme a postupem času se na to začnou více připravovat běžně bezpečnostní složky…..

 • Saul

  90:
  Mozna by mohla byt OK.
  Umelec by mel mit pravo vyjadrit se ke vsemu.
  Ale kazdy ke vsemu,nejen nekdo k necemu.
  A ted zkus vzit moji 76 vazne.
  Co kdybych usporadal vystavu tmavych figurin znasilnujicich zeny a deti,tak jak je to bezne v uprchlickych taborech,doplnenou o fotgrafie z muslimskych ghett v evropskych mestech kam se neodvazi ani policie,to vse za audio podmalby kazani nejakeho imama vzyvajiciho ke svrzeni nasi civilizace a nasilne islamizace.
  Co myslis Ratko,mohl bych takovou vystavu ve Veletrnim palaci usporadat?
  Ne nemohl.
  I kdybych ji usporadal nekde v garazi,mel bych nejspis opletacky se zakonem a byl oznacen prinejmensim za rasistu,xenofoba….
  Ta Ajwejova vystava neni OK.
  Protoze je to politicka vystava na objednavku.
  Ajwej je v Cine opravdu persekuovany a jeho zapadni pratele mu nekolikrat vyrazne pomohli.
  On jim to ted skrze nas vraci a dokazuje jim,ze je opravdu jejich clovek a ze se jim to vyplatilo.
  Takze hura na dojemnou prohlidku apelujici na nas hodnotovy system
  Vis co se stane az si svuj hodnotovy system opravdu uvedomime?
  Postavime islam mimo zakon.
  Otazka,jestli nam na to jeste zbyde cas.

 • barča

  no, všechno je jednou napoprvý…..až jednoho dne bouchne bomba v metru a přihlásí se k tomu IS pak se nám otevřou oči. Ted se nám to zdá stále ještě vzdálené – Francie, Německo, Anglie….myslím, že pak zmizí všechny pochybnosti o pomoci a integraci uprchlíků do naší společnosti a naší země.

 • ratka

  96. jak radikální Islám, tak radikální křesťnství či buddhistické sekty (viz. troristické útoky v Japonsku) jsou mimo zákon. Nikoliv víra jako taková… vždycky je to sgrupování pod nějkou ideou viz. velká říjnová revoluce a vyvražďování kulaků etc. tedy nejde o víru… jde o ideologii. t je špatně a může se radikalizovat kdykoliv a pod jaoukoliv hlavičkou, třeba pod hlavičkou humanity.že je třeba ty araby vybít když znásilňují vzít to všecko po řadě.

 • ratka

  97. oči jsou přece otevřené… jde o to co ve jménu humanity tedy spravedlilvého boje proti muslimům a uprchlíkům budeme podnikat. nikoliv lynč, to urit zvládneme nýbrž jako státní politiku pronásledování.

 • Saul

  98:
  Ne srovnavas nesrovratelne.
  Kazda vira a kazda ideologie se da fanatiky zradikalizovat,ale ne kazda ma ten radikalizmus a terorismus ve sve podstate.
  Islam se nemusi radikoalizovat,on radikalni je.
  Ze jsou i neradikalni muslimove znamena jen to,ze jsou to spatni muslimove.

 • barča

  98. já mám pocit, že islám sám o sobě – ortodoxní islám je opravdu zlo. že to tam tak mají v Koranu zaneseno, alláh, nic než Alláh jen Alláh, vše ostatní je potřeba vymýtit a to se v rámci ortodoxního islámu děje.

 • barča

  101. viz. 100.
  jo, tak nějak to vnímám.

 • Saul

  Ad96:
  Kdyz si Kohout vyhonil mrdku v kostele do svecene vody,byla to umelecka performance.
  Kdyz nejaka slovenka pochcala Koran,sla za to do vezeni.
  Az tak jsme to dopracovali.
  Husam na Kapitolu zakroutime krkem,aby nas nerusili pri nasich hrach,nezvane hosty pozvem,nabidnem jim vic nez mame sami a kdyz budou chtit jeste vic,tak at si to proste vezmou.
  My jsme ti hodni prece.

 • barča

  98. ještě k té radikalizaci. extrémní situace si žádají radikální řešení. takže stane se utok, zjistí se, kdo to byl (utočník) jeho potrestat, třeba trest smrti ale i dál tím stylem – jít, kdo je jeho rodina, vzít do vazby a hlídat je, protože tam prostě někde to napojení na tu komunitu IS prostě je. přetrhat to spojení.
  ne, není normální, aby se tu děly utoky na nevinné lidi a my na to aby jsme si zvykai a brali to jakože běžnou věc a jen bezmocně přihlíželi. a čekali, kde to přijde nečekaně zase jinde znovu. klidně budu za rasistku.

 • barča

  ad hodnotový systém:
  no, nedojímají mě uprchlíci, jejich hodnotový systém neznám, jen vidím v reále čeho jsou schopní. nikdo se mi tedy nemůže divit a obvinovat mě z toho, že nejsem dost humánní, pomáhající a především důvěřivá k těmto lidem. nepřesvědčují mě tyhle věci co se dějí, o tom, že bych jim měla pomáhat.

 • ratka

  100-105. OK, myslete si co chcete… jde mi jen o to, aby radikální názory nespustili pogromy na lidi, kteří „vypadají jako muslim“.

 • ratka

  105. nikdo přece nechce aby jsi někomu pomáhala. o tom řeč není…

 • Saul

  106:
  Presne o to mi jde taky.
  Jenze radikalni chovani a nazory vybuzuje zase radikalni reakce.
  A s tim radikalismem prichazeji jako prvni oni.
  Jinak nez radikalne jim to zakazat nemuzeme.
  Snad jeste bude cas na radikalni reseni v ramci zakonu i kdyz ani to nic nezarucuje,viz v podstate zakonne perskuce Zidu nejen v nacistickem Nemecku.
  Taky se to ale muze zvrhnout v normalni obcanskou poulicni valku.
  Kazdopadne mame zadelano na velkej maler pro obe strany.

 • ratka

  108. zaděláno určitě… nelze se tomu vyhnut, ani kdybychom se obestavěli skleněným poklopem. Pokaždé se najde skulinka… proklouzne myšlenka.

 • Saul

  Taky si ale musime sebekriticky priznat,ze za eskalaci islamskeho radikalismu jsme zodpovedni i my,presneji USA,ale i Francie,Italie…ktere mely podil na rozesrani Lybie a otevreni migracni trasy z Afriky.
  Kdyby jsme je nechali v klidu degenerovat nad Koranem,zavadet sariu u nich doma,nechali je valcit mezi sebou,nesvrhavali jim jejich diktatory a nevyvazeli k nim pro ne absolutne nepochopitelnou demokracii,tak od nich mohl byt tady klid.

 • ratka

  110. třeba (teoreticky) by se pomálu dotáhli na určitou mírovou koexistenci mezi sebou, tak jak se to naučili evropané a snad i Američané, i když tam to hodně drží policajtským systémem.

 • Saul

  111:
  Ale tak oni mirovou koexistenci maji mezi sebou vetsi,nez my.
  Valky Irak_Iran,Iracke napadeni Kuvajtu…ale co vlastne vetsiho dal?
  Nejake kmenove valky,kterym nakonec udelal pritrz nejakej silnej diktator.
  Proti nam,s tema nasema svetovyma valkama jsou jako andele miru.
  Ale kdyz uciti moznost expanze na nove uzemi,tak hodi dobatohu Koran,smotaji koberecek a jdou.

 • Saul

  112:
  Respektive meli.
  To jak to vypada v Iraku dnes,ze je tam v podstate obcanska valka,to uz je vizitka politiky USA.

 • Saul

  112:
  A proc by vlastne nesli,kdyz jim nejaka nordicka krava vzkaze,ze jsou tu vitani.

 • ratka

  114. Tam přece dávno již byli (a jsou) Turci, taky žádná sláva…ale tak nějak koexistovali desítky let. Podle mě se spojili dvě věci, které jsou zcela různé…. ve svojí podstatě. Váleční uprchlíci a ekonomičtí Angelou vítaní migranti. Dohromady vznikla třaskavá směs, jelikož vše se smíchalo dohromady.

 • ratka

  uprchlíky mohou nechat umřít … jednoduše nepřijmout což je naprosto legitimní, nikdo nemusí přijmout uprchlíka… a ekonomické migranty si mohou vybírat. Vybrat si ty se vzděláním třeba a ty co se jim nelíbí poslat domů. am problém nevidím. Vidím problém v lidech, kteří jim dávajíza vinu že jsou jací jsou… že uprchlíci utíkají a migranti se chtějí dostat za lepším. z mého pohledu je to zcela normální a přirozené.

 • Saul

  115:
  Pozvat si Turky byla v podstate nutnost,bez nich by si sami Nemci Nemecko nepostavili.
  A buhvi jak se to vyvine s Erdoganem a jestli se jim zacnou radikalizovat i ti relativne integrovani Turci,tak se maji Teutoni na co tesit.

 • ratka

  117. s tím si pozvali i riziko… stejně jako si Francouzi pozvali Alžířany. My nikdy nikoho nezvali a pokud přece, tak ty co jsme pozvali za dob přemyslovců jsme úspěšně vyhnali. tedy u nás nejsou ani Turci, ani černoši… max. cikání. ale jinak jsme bez cizinců

 • Saul

  A proto je tu klid.
  Zatim!

 • ratka

  119. jj

 • Saul

  118:
  Ti „“ vyhnani“ sudetaci jsou dobry priklad.
  Zili tu stovky let,ale Cesi se z nich nikdy nestali.
  Zustali Nemci se vsim vsudy a jen zaslechli rvani toho malyho s knirkem,tak zacali rvat taky“Heim ins Reich“ a vyhanet nas.
  Tak jsme je do te jejich rise nakonec poslali no,kdyz tam tak moc chteli.

 • ratka

  121.jasně… a je vyčištěno a uklizeno v naší zemičce

 • Saul

  Je jak je.Nevim,proc ta ironie.
  Stovky let s nama v te nasi male zemicce nekdo zametal a podrazel nas.
  Nekdy jsme se s tim smirovali,kolaborovali,nebo se vzpouzeli ale mame to pod kuzi a je nam jasny,ze neni o co stat.
  Vime,ze nejsme silni,ale taky vime,ze nejsme blbi.
  Mame jako narod relativne cisty svedomi,nemusime si na rozdil od Nemcu resit mindraky hrou na dobraky zachranujici evropu,proste jen vime,ze si musime dat majzla.
  A kdyz nam to vydrzi,tak tu snad jeste chvili klid bude.

 • rulisa

  107
  Tyvole… a z čích peněz ta pomoc uprchlíkům jde, čí je ta země, na které mají žít, čí je ta kultura, kterou jim máme přizpůsobit, aby se tady necítili náhodou špatně?? To není pomoc? Každého jednoho z nás?

 • ratka

  123. ale je to přece pravda…nemusíme se tahat za prsty s němci jako dříve. dnes si to řídíme sami, žádný němec v radě či někde jinde do toho nemluví. když jdeš do archívu, to bylo vždycky handrkování kdo bude mít sílnější hlas.

 • rulisa

  115, 116 Kolik bylo těch Turků a v jaké vířě přicházeli? Mohli by i Němci žít podle svých evropských norem v Turecku? I jejich ženy?
  Najdi deset rozdílů s uprchlíky nynějšími.

 • ratka

  124. nikomu nepomáhám, kromě těch co jsou zde… kolem mě. tedy neposílám peníze nikam.

 • rulisa

  121
  dtto. Viz 77.

 • rulisa

  123
  Saule, mnohdy s tebou v tvých filozofických glosách nesouhlasím, mnohdy se jen něčemu usměju. Ale v téhle diskuzi nepřestávám žasnout, jak výstižně to dokážeš zformulovat, máš s nadhledem na podstatu dějů a vztahů srovnáno.
  Dík.

 • rulisa

  127
  Posíláš, v každém měsíčním přídělu daní ze mzdy.
  Tedy, ty vlastně teď už ne. Tak pardon.
  Tak promiň, už pomáháme jen my.
  (Ano, tohle ironie byla.)

 • ratka

  129. třeba je to tím že máte stejný názor :-))

 • ratka

  130. chtělo by to někde vyčíslit… jinak jsou to takové řeči o ujídání zaslouženého krajíce :-)

 • rulisa

  131
  Určitě. Tak mi snad dovolíš to Saulovi sdělit. Děkuji.

 • rulisa

  134
  Nejde jen o přímo vynakládané peníze. Znovu. Jde i o zemi, místo, byty, zákony, které budou vznikat, by se urpchlíkům náhodou nezdálo něco nefér… Zdravotnictví, náklady na státní mašinérii…
  Je to možný, Ratko, že jsi skutečně tak krátkozraká?

 • Saul

  129:Dekuji
  131:to evidentne mame,ale tvuj nazor mi porad nejak unika.
  Ze s temi uprchliky soucitis,to chapu a svete div se,ja jsem toho schopen taky.
  Dokonce jsem schopen jit do konfliktu s hovady,kteri by je chteli sikanovat jen pro jinou barvu pleti(Barca by to mohla potvrdit ne prilis veselym zazitkem se mnou,takze radeji nepotvrzuj)
  Ale to neni nazor.
  Nazor je,ze tu s nimi natrvalo zit nechci.
  Coz neznamena,ze nejsou jina reseni,jak jim pomoci.

 • rulisa

  136
  Tak.

 • ratka

  136. no tak nic. z méo pohledu je těch uprchlíků tady si 50, možná ani tolik ne. Otázkou je, proč 50 max. 100 lidí tak hýbe společností a vytváří takové vášně. Samozřejmě nasere nějaký muslim co najede na lidi někde na mostě… a zabije lidi. je to ale srovnatelné s tím, že PROTO odmítnu zde azyl třeba 50 lidem? vždyť my nevíme kolik arabů a muslimů zde přijelo naprosto legálně. Vždyť se přijížděli za celá ta léta v tichosti možná tisíce… a oni mají taky děti co se mohou radikalizovat skrze Islamský stát. Nejsme schopni to ani naším odporem a poukazováním kolik peněz nás stojí nijak zastavit, aby sem nějaký muslim nepřijel… nikoliv jko uprchlík, normálně. stejně ti uprchlíci co přišli většinou zase odjeli.
  Přičemž mi je jasné, že jsou jiní… že nebudou jako my. ale přece 50 lidí či stovka… v tak velké zemi.

 • ratka

  tak dobrou…

 • ratka

  jen tak pro zajímavost. četla jsem že v česku je 22.000 muslimů. Myslím že v Brně je mešita.

 • rulisa

  Neřeš. Nechceš pochopit, jak to myslíme a o čem píšem, jde ti jen zas o ten opak, tak je to fuk.

 • Jirka*

  Izolací se lze bránit jen do určitého stádia, za příznivých okolností, které to umožní. Ten luxus pomalu končí.
  Nastává období, kdy si to musí lidé vyřídit mezi sebou napřímo, bez medu kolem huby, s odstavením vychcánků, kteří na konfliktech vydělávají, což je ve společnosti, založené na materiálním bohatství, hodně těžké.
  Ale byl bych hrozně nerad, kdyby to šlo jen formou vyhnání kohokoli odkudkoli, pokud dodrží pravidla dané země.
  Evropský problém, podle mě, spočívá v tom, že ruka, která dává, neumí v případě potřeby potrestat.

 • rulisa

  Problém je ten falešnej humanismus a altruismus, připosranost, abysme náhodou nebyli nedostatečně „hodní“, neschopnost stát si na vlastních normách a pravidlech a ta prosazovat bez ohledu na politické a mocenské hry. Strašně moc různých proudů v naší společnosti, pro které řešení problémů přicházejících zvenčí je jen možnost řešení si účtů s někým jiným uvnitř. A strašně moc potřeby si na čemkoli hojit a budovat vlastní ego.

 • rulisa

  Nechce se mi dohledávat a přepisovat všechny odkazy na jiné komentáře jen proto, že jsem vytahala Saulovy odkazy napadané do spamu, tak ty jeho komenty smažu a udělám z nich jeden nový, následující, podepsané jím, Saule nediv se, prosím. :-)

 • Jirka*

  145)
  Ano, souhlasím. Dodržování nastavených pravidel.

  Právě jsem dokoukal film „Všichni moji blízcí“, tlak si budu zklidňovat nejmíň hodinu.

 • Jirka*

  eh… 143 to mělo bejt, pardon :)

 • rulisa

  To jsem ráda, že nejsem sama s tím pletením si čísel. :-))

 • rulisa

  Čili když dám dohromady oba muže, s nimiž v této diskuzi souhlasím, tak – Ratko – nejde o rasismus ani xenofobii, ale o to měření pořád stejným metrem, o taky naši hrdost, která se bude odrážet v dodržování našich norem pro všechny, o nepřiposranost vůči jiným (nikoli nutně jen uprchlíkům, ale třeba i EU a velkoněmecké říši) a o náš vlastní boj s krátkozrakou hamižností a prospěchářstvím.

  Jinak mi ve shodě s Barčou přijde, že ten efekt propagace ubohých uprchlíků je úplně stejný jako efekt propagace biatlonu nebo antiZemana. Prostě normální lidi už toho mají plný zuby a cítí z té masáže značně nečistý až hnilobný zápach.

  A to bylo si tak to, co tipuju, že Barča chtěla sdělit, než jí to Ratka bojem za ten úúšlechtilý humanismus roztříštila na prvočinitele a strhla všechny do debaty se snášením argumentů pro a proti.

 • Jirka*

  Na Wikipedii je přehledná animace (vpravo nahoře) kolonizační mapy světa.
  Občas je dobré si ten vývoj, a známé následky, připomenout:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolonie

 • barča

  149. jo. :-) prostě přidání do seznamu co mě v poslední době točí a teda jako činanova výstava, ta mě trochu nadzvedla ze židle, jakým způsobem ji umělec uvedl. a do toho Londýn. vadí mi tyhle masáže.
  Merkelovou diktátorku už taky nemůžu cejtit, ta to tady v tý evropě rozesírá všude možně, ted nedávno to vyhrotila s Tureckem.
  a další do seznamu – mi vadí jak z těch kuřáků dělají prašivý individua. tam vůbec nejde o nějakou zdravotní osvětu, kdyby to byla osvěta, tak nebudeme fetákům dávat zadarmo stříkačky, nebudeme prodávat alkohol a zmizí z regálů sladkosti pro diabetiky a obezní lidi.
  ale kuřáci jako jediná tahle skupina – pro ně se postaví extra zákon. zajímavý, nikomu nevadí, že města jsou přeplnění smogem z aut, prostě se to svede na kuřáky.

  a jsem rasistka, asi jo. a xenofobní asi taky jo. prostě se bojím utoků, prostě když vidím co se zničehonic může stát….

 • barča

  151. prostě jsou věci, na který začínám být hodně alergická v mediích.

 • ratka

  celou problematiku vidím totiž i z druhé strany. proto si myslím že jsme vymasírování médií a jednoduše dotlačeni do role těch co se bojí a mají oprávněnéobvy jakože preventivně.

  přece nepropaguji humanismus, jenupozorňujiže pravidla jsou nastaven a velmi přísně, že se k nám cizinec jen tak lehko nedostane a za dobu velmi přísných pravidel opravdu přísných „pro cizí“ se sem dostalo asi 22 tis. muslimů, teřízde dlouhodobě žijí. Nedovedete si předstvit jak složitě probíhá prověřování cizích… teddy pravidla sjoudlouhodobě nastavena tak aby k nám neproklouzla žádná „zlá“ myš. Přesto nelze zabránit aby se něco stalo. a to využívají média k masáži… k strašení. přece jezdíme na autě a přesto tolik mrtvých. a jsouu nás muslimové… le nesnášíme je protože někde se nějaký vyhodil a znáslilňujíženy. Pozor i nemuslimové znásilňují ženy …. není to otázka víry. je to otázka statistiky, co a kde se u nás stane. a pravidla jsou nastavena opravdu přísně a to vlemi dlouodobě. takže vše co se tady mediálně děje… je jen politika.

 • ratka

  151. mediální msáže se dělají na všecko… muslimové a uprchlíci jsou jen jedna z mnoha. stejně tak různé kampaně co je zdravé a co ne, co všecko dělá ten či onen, co nám chce zakázat a koho máme v důsledku volit, určitě nejaké nacioanlisty co jsou hrdí na česko

 • barča

  asi ty pravidla nejsou tak uplně tvrdý pro cizince, když tady zahraniční firmy skoupili českého kde co ve velkém výrobním a obchodním průmyslu.

 • barča

  no a diktování pravidel a směrnic EU to je vůbec kapitola sama o sobě.

 • barča

  a pravidla dvojí kvality potravin – konečně někomu vadí, že jsme popelnice evropy. to by v německu a jinde nežrali, co nám se vozí pod rádoby kvalitníma značkama a za drahý peníze to kupujeme.
  ten jeden a samý jogurt nebo cokoliv jiného je jiný v Německu a jiný je tady.

 • ratka

  155. pro pobyt…!

 • ratka

  157. to ale není poblematika uprchlíků o kterých je řeč.

 • barča

  158. však je to taky dobře.

 • Jirka*

  Radko, to dodržování pravidel je myšleno oběma směry, respektive obecně pro všechny, bez rozdílu ras a vyznání. Právě pro to potírání hysterických reakcí, podporovaných médii kvůli sledovanosti. Proto jsem psal o tom, že izolace nic neřeší, ani není možná. Kdo dělá věci, co jsou přes domluvenou čáru, musí být potrestán, a to efektivním způsobem. Místo toho jsem i u nás ve městě – například na sociálce, kterou míjím cestou do práce – často svědkem toho, jak není zákonná možnost umlčet toho, kdo si nad rámec svých práv vyřvává pro sebe lepší podmínky.

 • ratka

  161. jj. a nemusí to být cizinec (nebo uprchlík bez prostředků)… nýbrž vlastní, řeč o cikánech již tady byla.

  tože se mají dodržovat zákony víme, taky vvíme že se nedodržují obecně…takže možná ani nejde tak o zákony jko o určitou odpovědnost která by měla přicházet se svobodou. a to platí především pro „naše“, jak moc umí se svobodou zacházet když se nikdo nedívá….nakolik josu odpovědni za vše co činí.

  Opět příklad, byla jsem nedávno na přednášce o Vranově, ze bydleli velmi vzdělaní a pokrokoví šlechticové, učili svoje lidi číst a psát, postavili spoustu pěkných staveb pro všechny, kapličky, studánky cesty… zkulturnili krajinu. Když přestali být pány…. tyto drobné stavby byly již v 19. století počmárány, rozbíjeny a ničeny…. protože lidi to mohli udělat. našlo se spoustu stop po čmárancích a rozbíjení štuků jen tak z roztopaše. Prostě vztah k tomu co mě obklopuj a odpovědnost nejen ke krajině a zvelebování okolí je něco co přichází se svobodou postupně, rozvíjí se to… jako květ.Když přijde někdo prostější, vysere se přímo na to.

 • Jirka*

  162) vidíš, a já vyloženě o cikánech nemluvil – to jsou ty předsudky oběma směry :-) Ona tam řve spousta „bílejch“ taky.
  Nedávno jsem někde četl citát „Kdo se vzdá svobody, aby získal bezpečí, ztratí nakonec obojí.“ Proto si nemyslím, že otáčení zády k uprchlíkům by něco vyřešilo, z vody je taky vždycky vytáhnu – ale co nechápu, to jsou ty problémy s vracením těch nepřijatých. To se stalo zase obchodním artiklem a důvodem k vydírání. Každopádně si nemyslím, že by to byl až tolik náboženský problém, spíš ekonomický a problém přelidnění v oblastech, kde si čuchli k výhodám západní civilizace.

 • rulisa

  153
  To je dobře a ať to tak zůstane. A Merkelová i s čínanem ať si strčí svoje kecy za klobouk. Argumentovat tím, že jinde v Evropě jsou na tom s uprchlíky hůř než my, je totéž jako argumentovat tím, že celá třída měla na písemku mizernou známku, tudíž já ji mám mít taky. „A když budou všichni skákat z okna, ty skočíš taky?“ – Můj tatínek. Ne, tati, neskočím. Ostatní ať si klidně naskáčou, mají svoje pravidla, já svoje taky.
  Tečka.

 • rulisa

  161
  Děkuju, Jirko*. Ratka už to zas posouvá svým směrem.

  Asi pro sebe sama zvolím pravidlo, že tohle téma tady už dál vést nebudu, páč je mi to protivný úplně stejně jako to všechno vyjmenovaný předtím, já názor mám a snažit se něco vysvětlovat někomu, kdo má pocit, že všechny slabší, byť jen zdánlivě nebo početně, musí chránit a priori, je akorát ztráta času a energie a neefektivní drásání si emocí. Ale nevím, jestli to vydržím, až sem zas přibydou nějaké nelogičnosti a skoky jinam.

 • rulisa

  163
  Přesně. A krásný citát.

  Přijmout, ale kdo nesplňuje, vrátit bez milosti, třeba i na moře do hraničních vod, a kdo tu zůstane, bude se řídit pravidly, jaká tu jsou, protože do nich se o svojí vůli vydal a prohlásil, že v nich chce být, takže žádné stížnosti na podmínky, na to, že je tady něco tak, že mu to nevyhovuje, že se do těch pravidel nevejde se stylem života, který vedl někde jinde, žádné úpravy kvůli nikomu, kdo tu dostal azyl. Když se jim tady nelíbí, ať jdou zpátky.

 • Jirka*

  165)
  No, Radka asi tolik neodbočovala od tématu, ono to všechno souvisí, těch problémů se nahromadilo víc na jednu hromadu dlouho nemytýho nádobí :-) (to parafrázuju svoje problémy s nádobím z dětství)

 • rulisa

  No, myslela jsem tím, že se to hnulo od tématu „co nás prudí mediální masáží“. A pak podstata toho prudění. Asi jako jsem utnula Komorebiho, že se pustil do debaty o biatlonu pod článkem, kde si člověk stěžuje, že má biatlonu plný zuby. :-)

  Myslím, že debat o tom, jestli uprchlíky ano, ne nebo jak s nimi, je na internetu bohatě, je kde se na tohle téma vypovídat, a nic víc než soubor názorů až výkřiků to nikdy není. Ti, kdo rozhodují, podle těchhle výkřiků stejně nerozhodnou.

 • ratka

  165. naopak… nemyslím si nic z toho co mi přiděluješ. Dokonce se domnívám že jsem to právě já co neskáče z toho okna :-) až tak moc se mohou názory na to co kdo říká lišit. Nepříjemné mi to ještě není… zatím. Spíše cítím neporozumění. A neporozumění neznamená nic, to se dá… srovnat praxí :-)

 • ratka

  Takže jasně, souhlas. nebudeme se o tom bavit. vlastně ni nevím… jak se to tak vyvinulo tady :-)

 • Saul

  169:
  Neporozumeni s cim?
  Kdyz se tak uzkostlive vyhybas projevu jakehokoliv jasne definovaneho nazoru,zaveru…tak neni cemu ani rozumet,ani nerozumet.
  Proste si pises svoje a my svoje.
  Akorat,ze my to tvoje musime desifrovat na obsah sdeleni,coz asi s jistotou nikdo nedokaze,takze zbyde nejistota,kterou si pak vysvetlis treba jako neporozumeni.
  Ale v diskusi o tomto tematu to chapu,dotyka se te to osobne…
  Jenze to neni jen v teto diskusi.

 • Saul

  171:
  Proste se s tebou neda bavit jako chlap s chlapemj:-)

 • ratka

  171. osobně neboli prakticky. zatímco vy si jen tak teoretizujete… žiju to :-) ale povídejte si klidně dál :-) teprve čas ukáže… co bude.

 • Saul

  Ne,zijes uplne neco jinyho,nez o cem diskutujeme.
  Tematicky tam mozna nejaka souvislost je,ale to je tak vsechno.
  Kazdopadne nemuzes v tom tematu byt nestranna.
  Coz chapu…ale ja si myslim,ze si nestrannej nazor dokazu udelat.

 • barča

  173.no, mě v Rakousku znásilnili albánci, dostala jsem se do vězení, tam jsem byla tři měsíce, protože jsem netušila, že ta rakouská rodina mi nevyřídila papíry k pobytu. a nebyly mobily, tři měsíce jsem byla na cele a čekala na deport a vyhoštění a měla pět let zákaz do Rakouska. jednoho dne mě naložili do policejního auta a vyklopili mě na hranicích. prostě jsem byla cizinec. a přestože jsem nespáchala žádný trestný čin, přece jen jsem pro všechny byla ta holka z východu.

 • rulisa

  173
  Já myslela, že si tvou malajskou snachu vzal tvůj syn v Singapuru a pak společně do Čech přiletěli letadlem… Tak ona ti připlavala ilegálně po moři ze Sýrie?

 • barča

  173. a dovolím si říct, že žiješ něco jiného. Tvá rodina nejsou žádní uprchlíci. Je to prostě jen manželství, ve kterém je tvůj syn a jeho žena cizinka.

 • ratka

  Jde o vnitřní nastavení… celkově negativní ladění vůči cizincům… jsou nositeli rizika obecně. Mohou něco udělat, něco nepředvidatelného mimo to na co jsme tady my u nás zvyklí.

 • barča

  177. chci tím říct, že je to naprosto uplně jiná situace. nic ilegálního, nic co by mělo s uprchlíkama souvislost.

 • ratka

  tedy pořád se to točí kolem pravidel, které „oni“ musí ddodržovat… no a co kddyž ne? co pak. jsou v prdeli. to co je u našich zde normální, že na pravidla kálijou…cizincům se neodpustí.

 • ratka

  179. BArčo, jde přece o to měřítko, kterým se poměřujou…cizinci. které se na ně přikládá jkože takhle mají být a pak tady tedy si je necháme.

 • barča

  176. třeba s vietnamcema tady žádný problém takový nemáme. žijí tu, dodržují pravidla a zákony a dobrý. a myslím si, že se jim tu daří poměrně dobře. nehrozí od nich žádné utoky, tak jak to známe a dobrý. taky tu jsou hojně lidi z ukrajiny na práci a taky dobrý.
  prostě je to zcela něco jiného, než ti lidi z muslimských zemí, tam je větší pravděpodobnost toho nedodržování a hlavně ohrožení.

 • barča

  181. no a co ti na tom tolik vadí?

 • barča

  mě přijde naprosto přirozené, že když ty se budeš například chtít vystěhovat do nějaké arabské země – tak holt budeš muset si o té zemi něco zjistit a dodržovat tam jejich pravidla, abys tam mohla v klidu žít.

 • rulisa

  178
  Nikoli. Jde jen o ty nelegální neuřiditelné imigranty z muslimského blízkého Východu.
  Jinak imigranti jako takoví tady jsou dlouhé desítky let a podobnou hrozbu nepředstavovali. Řekové, Vietnamci, Jugoslávci i dost černochů…

  Pak že to nešoupeš jinam. Několikrát jsme ti opakovali, že nejde o rasismus a xenofobii. Jediný, kdo to tady tak podává, jsi ty sama.

 • rulisa

  180
  Tohle tvrzení dokaž. Že po nich „my“ chceme něco, co se po „našich“ nechce.

 • rulisa

  181
  A který stát to tak nedělá?
  To snad je jedním z naprostých základů ochrany států před nežádoucími osobami jiné státní příslušnosti. :o))

 • ratka

  187. naše si tad necháme i když je nedodržují…o nic nejde. Opravdu ne. Možná mám hrůzu z něčeho co není až tak hrůzostrašné jak se mi to jeví.

 • ratka

  186. chce se to přece po všech stejně… rozumím tomu. Jen… že někdy se něco chce a něco jiného nakonec dostane. Taky jsem byla divná a jiná, když mě přijali v rakušáci i když kroutili hlavou. a němci taky. vím že jinakost … jiné zvyky, jiné tradice nemusí být hrozbou a není třeba až tak moc trvat na dodržování toho svého. Někdy je to jiné… prostě jen nové. jinačí. nemusí to být nežádoucí. nebo jinak ono to nežádoucí jistě je, ale v důsledku to může přinést i něco pozitivního. snad. nevím. dobrou…. myslím že už jsem řekla všecko.

 • Jirka*

  No zrovna Vietnamci ta pravidla teda nedodržují. Spíš nejsou vidět kvůli tomu, že jsou zvyklí uhnout, schovat se, semtam podplatit úředníka a brát to jako nutné zlo, kterému se musí přizpůsobit. Jsou s místními podmínkami lépe srostlí možná kvůli stejným základům socialistické společnosti. Vědí, jak se v ní pohybovat. Ale ten pohyb je pořád v rovině obchodníků, proto jsou možná tak tolerováni. Nicméně je to špatně, stejně jako u „našich“, co ta pravidla taky překračují.

 • rulisa

  188
  Nikoli, naši jsou naši státní občané, takže si musíme nést náklady na jejich převýchovu a nápravu nebo riziko nenapravitelnosti my sami. Cizí se řeší posláním šupem domů a razítkem Nežádoucí. Pokud ale ta pravidla ti cizí poruší výrazně, tak si to napřed odsedí a až teprv pak jedou šupem domů.
  Tohle je taky všude na světě.

 • rulisa

  189
  Přesně tak, jiné zvyky a jiné tradice nemusí být hrozbou. Takže proč tu mít někoho, jehož zvyky a tradice hrozbou jsou.

 • rulisa

  Jinak ad 169 – trošku sebestředné, protože o tom skákání z okna jsem si to opravdu musela najít (bylo to ve 164, nikoli ve 165, jak se odkazuješ), abych si ověřila, že jsem opravdu nepsala o sobě, Saulovi nebo Barči, ale o státech a oné mediální masáži, že jací jsme jako stát/národ zlí, když neděláme totéž co zbytek EU s velkoNěmeckem v čele. Nikde nebylo nic o tobě, Ratko, že ty skáčeš.

 • rulisa

  Jinak jak si můžeš všimnout, zas jsme zpátky u hádání se o problematiku uprchlíků místo debaty o technikách mediálních masáží a manipulací a o nejprotivnějších cílech oněch masáží.

 • ratka

  190. souhlasím. ano… umí v tom chodit takže jsou tolerování. taky jsou zticha a umí být nenápadní. kdyby řvali, pištěli a dupali, asi by je brzy vyprovodili :-))

 • ratka

  194. mě jde spíše o tu jinakost…a obtěžování jinakostí.

 • rulisa

  196
  Ano, my to pochopili, ale nám jde o něco jiného. :-))

 • ratka

  197. ok :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.